Dekoracje jutowe – wiosenny trend w zgodzie z naturą

Opublikowany: 2018-05-03 21:04:17
Kategoria: Inspiracje

Dekoracje jutowe – wiosenny trend w zgodzie z naturą

Juta to tkanina wytwarzana z włókna łodygowego produkowanego przez rośliny jutowe na terenie Chin, Pakistanu i innych państw o gorącym i wilgotnym klimacie. Zwykle występuje w kolorze szarym, jasnobrązowym lub złotawym. Ze względu na swoją dużą wydajność oraz niską cenę, juta stała się bardzo powszechnie używanym materiałem w różnych dziedzinach. Ponadto, juta doskonale wpisuje się w dekoracyjne trendy eko tego sezonu! Prezentujemy najbardziej uniwersalne ozdoby jutowe, które przydadzą się w tworzeniu modnych i naturalnych dekoracji wiosennych :)

Cienki sznurek jutowy – alternatywa dla zwykłej tasiemki

Jutowego sznurka z powodzeniem możesz użyć we florystyce, na przykład jako ozdoby do wiązania kwiatów i przy niedużych dekoracjach wykonywanych własnoręcznie. Świetnie się sprawdzi jako linka do balonów albo sznurek podtrzymujący baner przewieszony pod sufitem lub na oknieCienki jutowy sznurek możesz także wykorzystać do tworzenia zaproszeń DIY – jest mocny i, ze względu na swój kolor i fakturę, bardzo uniwersalny.

Sznur jutowy zamiast wstążki do pakowania prezentów

Grubszy sznur jutowy przyda ci się z pewnością do pakowania prezentów – wystarczy użyć go zamiast wstążki, a twój prezent będzie prezentował się elegancko i minimalistycznie. Z czym go połączyć? Nic prostszego! Potrzebujesz jedynie szarego papieru pakowego i tego, co przyniesiesz ze spaceru po lesie – mogą to być szyszki, liście, gałązki jarzębiny albo małe kwiatki. Zapakowany w ten sposób prezent będzie bardzo eko! Taki sznur jutowy można wykorzystać również w przypadku tworzenia innych dekoracji z juty. Np zawieszane słoiki, lub jako rączka do lampionu.

Bieżnik jutowy obszywany koronką

Bieżnik obszyty po bokach koronką świetnie sprawdzi się podczas dekorowania stołu z okazji ślubu, komunii lub urodzin. Jest to piękna dekoracja z juty! Będzie stanowił idealne tło dla wybranych przez ciebie dodatków i dekoracji, bo nie rzuca się w oczy. Jeśli planujesz letnie garden party lub wesele w stylu rustic, bieżnik jutowy z koronką to twój must-have! Produktów z juty szukaj na happenings.pl :)

jutowe ozdoby

Potrzebujesz pomocy?