Dekoracje świąteczne - jak zrobić samemu?

Opublikowany: 2018-12-10 21:44:09
Kategoria: Inspiracje

Dekoracje świąteczne - jak zrobić samemu?

Kolejne święta przed nami, a wraz z nimi... nowe pomysły na świąteczne dekoracje! Zostało wystarczająco dużo czasu, żeby stworzyć je własnoręcznie, bo teraz najmodniejsze dekoracje to te, które możesz zrobić samemu :) W dodatku do wspólnej zabawy możesz zaprosić przyjaciół lub swoje pociechy, dzięki temu od razu wprawicie się w świąteczny nastrój. Przedtem warto zadbać o kupno odpowiednich materiałów i artykułów pomocniczych, które pomogą wam w przygotowaniu świątecznych dzieł sztuki. Prezentujemy kilka pomysłów na świąteczne dekoracje DIY, zainspiruj się!

Dekoracje świąteczne z filcu – miękki materiał dekoracyjny

Filc dekoracyjny to miękki materiał o intensywnym kolorze, który używany jest także we florystyce i krawiectwie. Jest wytrzymały i dosyć elastyczny, pozwala tworzyć ozdoby, które przykuwają wzrok. Filc sprawdzi się przy dekoracjach podwieszanych i nieruchomych, a także jako baza dekoracyjna na przykład do zaproszeń. Z powodzeniem możesz także użyć go w tworzeniu dekoracji kwiatowych i przede wszystkim do wykonania ozdób choinkowych. Filc to również najbardziej popularny materiał, z którego wykonuje się świąteczne skarpety na słodycze. Najlepiej prezentuje się ze wstążkami w kontrastującym kolorze. Filc znajdziesz w naszej ofercie w obszernej gamie kolorystycznej.

Dekoracje świąteczne okna – co będzie widać po zmroku?

Okna już z zewnątrz domu zapraszają swoim wyglądem do środka, dlatego warto zadbać o ich oprawę dekoracyjną przed świętami. Najlepiej w tym celu sprawdzą się wszelkiego rodzaju girlandy, na przykład w kształcie śnieżynek lub reniferów oraz sznury ledowych lampek, które będą rozświetlać okna wieczorami. Lampki możesz połączyć ze sztuczną girlandą choinkową i przystroić w ten sposób dom także z zewnątrz. Jeśli wolisz bardziej oryginalne ozdoby, możesz upiec świąteczne ciasteczka, robiąc w nich wcześniej dziurkę, przez którą przewleczesz sznurek, a następnie zawiesić taką dekorację na oknie.

Dekoracje świąteczne z pomarańczy, szyszek, gałązek – zapach lasu w twoim domu

Tradycyjnie już namawiamy do korzystania z naturalnych elementów dekoracyjnych, najlepiej przyniesionych prosto ze spaceru po lesie. Dekoracje świąteczne aż się proszą o to, by użyć suszonych owoców, lasek wanilii lub cynamonu, szyszek czy gałązek choinkowych. Możesz użyć tych elementów do wykonania pięknych zaproszeń, stroików oraz do przystrojenia stołu. Jeśli użyjesz naturalnych gałązek świerku, w pomieszczeniu od razu pojawi się zapach świąt, który wzmocnią świece zapachowe lub olejek świerkowy. Do wykonania dekoracji świątecznych przyda ci się również śnieg w sprayu.

Dekoracje świąteczne z bombek – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Bombki choinkowe niekoniecznie muszą zawisnąć na choince! Z powodzeniem sprawdzą się jako element stroików, girland, a także wieńców świątecznych. Bombki możesz kupić lub wykonać samemu, na przykład na bazie kul styropianowych, oklejając je materiałem lub kolorując z zewnątrz sprayem i dekorując koralikami lub cekinami. Popularną ozdobą stały się także duże bombki-kule ze świątecznym motywem w środku wiszące na specjalnym stojaku, który znajdziesz w naszej ofercie w wielu wzorach i kolorach.

Dekoracje świąteczne z makaronu – nowe zastosowania

Makaron to nie tylko włoski przysmak, ale także szereg nowych pomysłów dekoracyjnych. Jego rozmaite, fantazyjne kształty pozwalają na wykonanie ciekawych dekoracji świątecznych, takich jak ozdoby choinkowe (makaronowa gwiazda?), stroik czy rzeźba-choinka. Makaron możesz pokolorować na przykład złotym lub srebrnym sprayem i posypać brokatem, żeby prezentował się iście świątecznie. W przygotowaniu takich dekoracji na pewno z radością pomogą ci twoje pociechy. Bawcie się wszyscy razem!

Dekoracje świąteczne DIY to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną jeszcze zanim usiądziecie do świątecznego stołu. Możliwości są tak nieograniczone jak twoja wyobraźnia. Wystarczy pomysł i zaopatrzenie się w niezbędne materiały, a w efekcie możesz wyczarować całe mnóstwo dekoracji: ozdoby na choinkę, zaproszenia, zawieszki do prezentów, opakowania na podarki, stroiki, girlandy, wieńce, serwetki, dekoracje stołu, okna i wiele innych. Happenings.pl pomoże ci w znalezieniu potrzebnych materiałów i artykułów pomocniczych. Wesołych świąt!

Potrzebujesz pomocy?