Happenings Logo
Dekoracje w kratkę – ponadczasowy trend jesienno-zimowy

Dekoracje w kratkę – ponadczasowy trend jesienno-zimowy

Data: 7 listopada 2017

Zarówno w modzie zaobserwować możemy cykliczne powroty różnych trendów, jak i jeżeli chodzi o dekoratorstwo i aranżacje wnętrz jest podobnie. Istnieją tzw. ponadczasowe trendy, które świetnie odnajdą się w każdej sytuacji. Jednym z nich jest krata, na której skupimy się w dzisiejszym poście.
Choć krata głównie kojarzy nam się z trendem modowym, zastosowana w domowym wnętrzu nada mu z pewnością przytulnego klimatu i eleganckiego stylu. Warto zaznaczyć, iż krata jest nie tylko wyjątkowym elementem dekoracyjnym ze względu na swą ponadczasowość i elegancje, ale niewątpliwie kryje w  sobie historie i długie tradycje.
Jeśli mówimy krata – pierwszą myślą kojarzona jest oczywiście Szkocja, czy najsłynniejszy dla tego regionu męski strój – kilt.  Tartan, bo tak inaczej nazywana jest szkocka krata – jest klasycznym ornamentem składającym się z regularnie rozmieszczonych linii, które tworzą symetryczny, kraciasty wzór. Jedną z ciekawostek jest fakt, iż dawniej dany kolor wyrażał  przynależność osoby do konkretnego klanu. Dziś  owa symbolika została zniesiona i w szerokiej gamie kolorystycznej można odnaleźć ok. 700 rodzajów tartanów.

Chwała Królowej Wiktorii!

Przemycenie kratowych wzorów zawdzięczamy wyżej wspomnianej Królowej Wiktorii, bo to właśnie Ona zauroczona wzorem na ubraniach Szkotów postanowiła przenieść ten wzór do wnętrz. Dominował on wszędzie, w meblach, dywanach, obrusach, zasłonach, czy ścianach.

Jak wykorzystać ten wzór w naszym wnętrzu?

Krata jest na tyle wyrazistym elementem dekoracyjnym, że wystarczy niewielki dodatek w postaci, poduszek, pledu, kanapy, zasłon, czy dywanu. Wprowadzona we wnętrze nada przytulnego klimatu, elegancji i ciepła. Co więcej, świetnie komponuje z innymi stylami takimi jak, styl rustykalny, czy kolonijny. Idealnie  współgra z drewnianymi i skórzanymi dodatkami.

Mała ciekawostka

Polska ma własny wzór szkockiej kraty. Nasz tartan jest w kolorach: czerwonym, niebieskim i białym (kolory pochodzą z połączenia flagi Polski i Szkocji).

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.