Drut florystyczny – stwórz perfekcyjny bukiet

Opublikowany: 2018-07-26 15:39:50
Kategoria: Inspiracje

Drut florystyczny – stwórz perfekcyjny bukiet

Chcąc zadbać o niepowtarzalny klimat na swoim przyjęciu, z pewnością sięgniesz po kwiaty – te prawdziwe lub sztuczne. Nie wystarczą jednak same kwiaty do stworzenia pięknych wiązanek. Będziesz potrzebować także różnego rodzaju drutów florystycznych, które okażą się niezbędne do usztywnienia twoich kompozycji. To właśnie drut florystyczny sprawi, że twój bukiet będzie prezentował się perfekcyjnie, a przede wszystkim będzie trwały. Miękkiego drutu florystycznego możesz także użyć do tworzenia biżuterii własnoręcznie lub strojenia choinki, a także do komponowania stroików na stół.

Co to jest drut florystyczny? Jaki drut florystyczny wybrać?

Drut florystyczny to tworzywo rękodzielnicze, o które powinien zadbać każdy florysta, jest ono bowiem niezbędne do usztywniania kwiatów. Drut charakteryzuje się tym, że jest miękki i giętki, ale zarazem trwały, dlatego układanie kwiatów przy jego pomocy to czysta przyjemność. Drut florystyczny na patyku będzie najlepszym wyborem, jeśli czeka cię długie układanie dużej ilości kwiatów – jest bardzo wygodny w użyciu i można dowolnie wybierać jego długość. Możesz wybrać także szpulkę dekoracyjnego drutu lakierowanego, jeśli zależy ci na estetycznym wykończeniu  wiązanek.

Kiedy sięgnąć po drut wyrobowy?

Drut wyrobowy przypomina na pierwszy rzut oka łodygę kwiatu i jest bardziej sztywny niż zwyczajny drut florystyczny. Używa się go do tworzenia wianków i wieńców, a także do usztywniania kwiecistych dekoracji oraz bukietów. Jest pocięty na równej długości odcinki tak, aby wygodniej było z niego korzystać podczas układania bukietów z kwiatów o podobnej długości.

Druciki kreatywne – twórz dekoracje własnoręcznie

Drut kreatywny przypomina drut florystyczny z miękką otoczką wokół. Druciki kreatywne sprawdzą się doskonale w plastyce, podczas tworzenia dekoracji DIY oraz we wszelkiego rodzaju aktywności twórczej i zdobniczej. Poza tym, druciki kreatywne to również idealny materiał do twórczych zabaw dla dzieci. Zarówno drut florystyczny na szpulce, jak i druciki kreatywne dostępne są w naszej ofercie na happenings.pl w pełnej gamie kolorystycznej. Zostań prawdziwym florystą!

Potrzebujesz pomocy?