Jak zorganizować Halloween?

Opublikowany: 2018-10-22 21:04:45
Kategoria: Inspiracje

Jak zorganizować Halloween?

Najstraszniejsze święto w roku już niebawem! Dynie, potwory, duchy, demony, nietoperze, czarownice i czarne koty – wszystko to symbole związane z wieloletnią tradycją odpędzania złych duchów i żegnania zmarłych. U swych źródeł noc halloweenowa związana była z końcem jesieni i powitaniem zimy oraz z powrotem bliskich do domów. Wierzono, że właśnie tej nocy znika granica między światem żywych i zmarłych, dzięki czemu mogą się oni wtedy ponownie spotkać i wspólnie bawić. Czas zaplanować wszystkie niezbędne dekoracje halloweenowe, które nadadzą twojemu przyjęciu wyjątkowy, mroczny klimat.

Jak udekorować salę na Halloween?

Halloween wiąże się z adaptowaniem przestrzeni na wzór tak zwanych scary farms, czyli miejsc przypominających scenerię prosto z horroru. Kiedy więc organizujesz imprezę halloweenową, bez względu na to, czy w klubie, czy w domu, musisz zadbać nawet o najmniejsze szczegóły. W pomieszczeniu powinno być ciemno, możesz użyć kolorowych ledowych świateł. Poza tym przydadzą ci się sztuczne pajęczyny porozwieszane pod sufitem, w które możesz wplątać małe pajączki – to od razu nada wnętrzu spektakularny efekt. Możesz także pomyśleć o zawieszeniu na oknie szkieletu w ramach znaku powitalnego – goście od razu będę wiedzieli, gdzie zmierzać. Koniecznie pamiętaj także o halloweenowych balonach – do wyboru masz te ze z charakterystycznym halloweenowym motywem lub metaliczne pomarańczowe i czarne. Nie bój się o ilość – im więcej upiorów dookoła, tym lepiej dla dekoracji. Do zwieńczenia efektu, użyj staromodnych świec.

Co musi się znaleźć na halloweenowym stole?

Jeśli udało ci się udekorować pomieszczenie na wzór amerykańskich strasznych domów, czas pomyśleć nieco o dekoracji stołu. Nad stołem możesz zawiesić halloweenowy baner tak, aby stół był widoczny dla wszystkich gości. Wokół przygotowanych przekąsek i napojów możesz rozsypać specjalne konfetti dekoracyjne na Halloween – do wyboru masz różne kształty, między innymi duchy, pająki, dynie lub nietoperze. Możesz także sięgnąć po papierową zastawę z halloweenowym motywem Trick or Treat – znajdziesz w niej kubeczki, papilotkirozety i pudełka na popcorn. Pamiętaj też o halloweenowych serwetkach – będą świetnie pasować do reszty twoich dekoracji.

I na koniec najważniejsze – żadna halloweenowa impreza nie obędzie się bez wydrążonych dyni i strasznego przebrania, więc już teraz myśl nad strojem i makijażem, żeby zachwycić swoich gości przerażającym kostiumem. Happy Halloween!

Potrzebujesz pomocy?