Kategorie

Szukaj na blogu

Jakie dekoracje na święta wybrać? - Inspiracje Happenings.pl

Opublikowany: 2019-12-17 15:51:47
Kategoria: Inspiracje

Jakie dekoracje na święta wybrać? - Inspiracje Happenings.pl

Wybór stylu dekoracji przysparza zawsze najwięcej problemu bez względu na okazję. To dlatego, że dany styl zobowiązuje nas do trzymania się określonych wzorów i kolorów, ograniczając tym samym nasze możliwości w zakresie wyboru produktów. Styl dekoracji jest zatem w pewien sposób ostateczny (o ile nie zamierzamy ich ze sobą łączyć) i nadaje charakter całemu wnętrzu. Aby ułatwić ci zadanie, tym razem przedstawiamy najmodniejsze w tym roku style dekoracji świątecznych wraz z produktami, o których warto pamiętać, decydując się na jeden z nich.

Święta w stylu boho - naturalne materiały i trend eko

Choć styl boho bardziej kojarzy nam się z weselami, wieczorami panieńskimi i urodzinami, z równie dużą łatwością opanował także dekoracje świąteczne. Za co go uwielbiamy? Przede wszystkim styl boho jest w zgodzie z panującym trendem eko, wykorzystujemy bowiem przede wszystkim naturalne lub wielokrotnie przetwarzane materiały oraz skarby natury prosto z naszej kuchni i lasu, takie jak igliwie, szyszki, jarzębina, liście, suszone owoce czy laski wanilii. Poza tym, naturalne produkty są tanie, łatwo dostępne, a ich wykorzystywanie jest przyjazne środowisku, ogranicza bowiem produkcję odpadów. Suszone produkty spożywcze, takie jak pomarańcze lub inne owoce uwalniają także piękny zapach, który czuć w całym domu. Naturalne materiały są uniwersalne i pasują do każdego rodzaju wnętrza, nie musisz się więc martwić o tworzenie tła dla swoich dekoracji. Nasza rada: jeśli wykorzystujesz do dekoracji zdobycze ze spacerów po lesie, umieść je niedaleko świecznika - dzięki temu zapach będzie jeszcze lepiej wyczuwalny i szybciej rozniesie się w pomieszczeniu.

Fairytale Christmas - święta jak z nordyckiej baśni

To najnowszy trend w dekoracjach świątecznych, ale już podbił serca dekoratorów! Zasada jest prosta - twoje dekoracje mają przywodzić na myśl baśnie z dzieciństwa. Królować powinna biel rodem z “Królowej śniegu”, a mieniące się i błyszczące dekoracje najlepiej oprószyć sztucznym śniegiem. Oprócz tego obowiązkowe są piękne szklane kule - zarówno te stojące na szafce, jak i w postaci bombek na choinkę. Zwróć uwagę na zimową scenerię, która powinna wypełniać szklaną kulę - im bardziej baśniowa, tym lepiej. Zachęcamy do wykonania bombki-kuli samodzielnie - o tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj. W wyczarowaniu baśniowej atmosfery na pewno pomogą ci także motywy charakterystyczne dla tradycyjnych świąt na Północy - renifery, sanie, elfy i  dziadek-mróz

Tradycyjne święta - czerwień i złoto

Jeśli nie przekonują nas najnowsze trendy w dekoracjach, zawsze możemy sięgnąć po klasykę, czyli tradycyjne kolory świąteczne - czerwień i złoto. Ten duet zawsze się sprawdza i tworzy w pomieszczeniu ciepłą, rodzinną atmosferę. Wykorzystaj tę zaletę, ubierając choinkę i tworząc stroiki świąteczne na stół. Czerwień w towarzystwie złota jest elegancka i nabiera szlachetności, szczególnie jeśli dodatki i dekoracje wybierzesz w wersji błyszczącej. Możesz także łączyć dekoracje błyszczące z matowymi - pamiętaj jednak, by zachować między nimi równowagę.

Święta w kolorze rose gold - hit roku

Tak jak pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów (tutaj), kolor rose gold będący kolorem roku 2019, opanował dekoracje świąteczne w mgnieniu oka i stał się ciekawą alternatywą dla srebra i złota. Choć odcień różowego złota uchodzi za kobiecy, święta w tym kolorze zagwarantują ci spektakularny efekt dyskretnej elegancji i minimalizmu. Rose gold prezentuje się doskonale przede wszystkim w jasnych wnętrzach i w połączeniu z bielą lub zielenią. Wiele dekoracji świątecznych w kolorze rose gold znajdziesz w naszej ofercie świątecznej.

Wyróżnione przez nas style dekoracji to oczywiście jedynie propozycje, którymi możesz się zainspirować. Zachęcamy do wypróbowania nowych trendów wnętrzarskich oraz do wykonywania dekoracji samodzielnie, używając przede wszystkim naturalnych materiałów. Wesołych Świąt z Happenings.pl!

Potrzebujesz pomocy?