Jakie wybrać dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą?

Opublikowany: 2018-04-24 11:53:03
Kategoria: Inspiracje

Jakie wybrać dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą?

Jakie wybrać dekoracje na komunię?

Maj to czas, w którym oficjalnie rozpoczyna się sezon komunijny. Jak wiemy jest to wyjątkowa uroczystość, do której należy dobrze się przygotować. Pomimo iż uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to duchowe przeżycie, to wymaga ono odpowiedniej oprawy. Choć świętowanie jest kwestią osobistą, z reguły większość rodziców decyduje się na wyprawienie przyjęcia dla zaproszonych gości. Istnieje wiele rozwiązań, w jaki sposób i gdzie chcemy urządzić owe przyjęcie. Najczęściej jest formą poczęstunku dla gości i odbywać się może w przeróżnych miejscach. Do tej pory najczęściej uroczyste obiady odbywały się po prostu w domu. Z różnych względów decydujemy się, żeby to właśnie w naszych czterech kątach gościć rodzinę i najbliższych. Niewątpliwie jednym z nich są poniesione koszta. Gdy posiadamy większy budżet, lub z kolei zbyt małą powierzchnię w mieszkaniu, aby pomieścić wszystkich gości dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością zarezerwowanie sali w restauracji. Innym rozwiązaniem będzie urządzenie takiego przyjęcia w ogrodzie, jeśli tylko warunki pogodowe będą ku temy sprzyjały. Bez względu na rodzaj miejsca, w którym organizujemy komunijne przyjęcie warto zadbać o odpowiednią oprawę.  Istnieje wiele rozwiązań dekoracyjnych, które poniżej pragniemy Państwu przekazać.

Dekoracje na przyjęcie komunijne w domu

Decydując się na organizacje przyjęcia komunijnego w domu warto podkreślić charakter uroczystości dekoracjami. Tradycyjną formą jest wykorzystanie balonów, aczkolwiek obecnie dostępnych jest szereg spersonalizowanych balonów z motywem stricte komunijnym. Takie kompozycje balonów możemy umieścić w każdym zakątku mieszkania, zawiesić, lub też umieścić przed wejściem do domu. Centralnym miejscem, w którym odbywać się będzie nasze przyjęcie jest oczywiście stół przy którym zasiądziemy do uroczystego obiadu.

Dekoracje stołu komunijnego

Bez wątpienia kolorem przewodnim jest biel. Biały obrus, a na nim bieżnik komunijny lub jutowy obszywany koronką sprawdzi się doskonale. Jeśli chodzi o dekoracje jako dekoracje związane z komunią dużą rolę odgrywają girlandy perłowe, które pięknie prezentują się jako dodatek do uroczystości. Girlandy perłowe mogą zostać wykorzystane do owinięcia świec komunijnych, czy też sztucznych kwiatków. Pięknie prezentują się wśród organzy, oraz płatków róż. Dodatkowym nieodłącznym elementem są wspominane wcześniej świece na komunię w pięknie prezentujących się czterech kolorach ze złotą aplikacją hostii. Obok talerzy naszych gości powinny znaleźć swoje miejsce składane serwetki komunijne. Żeby uniknąć rozgardiaszu uczestników komunii oraz niepewności co do zajętych miejsc przy stole, polecamy zaopatrzyć się w wizytówki komunijne. Każda z zaproszonych osób będzie dokładnie wiedzieć przy którym miejscu zasiąść. Jeżeli uroczystość ma być wzniosła, to nasze girlandy, świece, serwetki, winietki, świetnie sprawdzą się na komunii naszej pociechy. Będą Państwo pod wrażeniem ich delikatności oraz funkcji jaką spełniają.

Dekoracje sali na komunię

W przypadku wynajęcia sali, lub restauracji postępowanie w przypadku doboru dekoracji jest podobne. Za sprawą dodatkowej przestrzeni pozwolić możemy sobie na zrealizowanie naszych pomysłów oraz fantazji. Salę udekorować możemy w aranżacje wykonane z balonów, a także banery komunijne, pompony bibułowe, czy rozety dekoracyjne.
Ważnym elementem, który umiejscowić możemy na przykład w centralnym miejscu przy wejściu jest księga gości komunijnych, jest to doskonała pamiątka, gdyż każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł złożyć wspaniałe życzenia naszemu dziecku, które na trwałe zostaną zapisane w księdze.

Dekoracje na komunię

Prezenty dla gości

Po zakończonej uroczystości możemy również obdarować skromnym podarunkiem przybyłych gości, aby podziękować za towarzystwo i obecność w ważnym dla nas dniu. Taki podarunek stanowić może np ciekawy dodatek pod postacią baniek mydlanych. Można je ustawić na stolę przy każdym siedzeniu. Dzięki czemu bańki w takiej formie będą prezentem dla gości. W szczególności taki upominek przypadnie do gustu dzieciom. Całkiem niedroga forma podziękowania, a przy tym sympatyczna atrakcja dla tych najmniejszych. Poza gadżetami dołączyć możemy słodki upominek, który zapakować możemy w gustowne Pudełka również dedykowane na tę okazję. Te wszystkie drobne gesty sprawią, że naszym gościom z pewnością zrobi się miło :)

Dekoracje Kościoła na komunię

Ostatnim, ale równie ważnym elementem jest udekorowanie Kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Do tego celu użyć możemy banerów komunijnych, dekoracji wykonanych z balonów oraz materiałów, takich jak satyna, organza czy tiul którymi przyozdobimy kościelne ławki i ołtarz. Oczywiście nie może zabraknąć kwiatów, żywych jak i sztucznych, które również doskonale się sprawdzą. To główne elementy niezbędnych dekoracji, reszta pozostaje w kwestii naszej wyobraźni.
Szeroki wybór dekoracji i materiałów, o których mowa była w powyższym artykule znajdziesz tutaj: Dekoracje na komunię Happenings.pl

Potrzebujesz pomocy?