Rękodzieło i ozdoby - zrób to sam!

Opublikowany: 2018-12-04 21:58:10
Kategoria: Inspiracje

Rękodzieło i ozdoby - zrób to sam!

Dekoracje, które można zrobić samemu królują już od dłuższego czasu zarówno podczas dużych, oficjalnych przyjęć typu wesela czy bankiety, jak i podczas małych, tematycznych imprez urządzanych w wynajętej sali, w domu lub w ogrodzie. Dlaczego? Przede wszystkim są niepowtarzalne, dzięki czemu każda okoliczność może zyskać specyficzny, indywidualny charakter. Poza tym, kiedy tworzysz dekoracje własnoręcznie, sam jesteś odpowiedzialny za efekt końcowy, możesz więc z łatwością wyczarować dokładnie takie dekoracje, jak ci się wymarzą. No i najważniejsze – tworzenie dekoracji DIY to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, a satysfakcja ze stworzonych ozdób jest znacznie większa niż w przypadku, gdyby kupiło się je w sklepie. Dekoracje rękodzielnicze można robić z najrozmaitszych materiałów, dlatego w niniejszym artykule proponujemy jedynie przykładowe z nich, zawsze możesz dodać do swoich ozdób elementy dekoracyjne, które lubisz najbardziej – brokat, koraliki, połyskujące tkaniny, naturalne materiały typu juta lub te pozbierane ze ściółki leśnej. Uruchom swoją wyobraźnię, przywołaj zdolności manualne i czaruj!

Rękodzieło ze wstążki

Dekoracje DIY ze wstążki możesz wykorzystać przy tworzeniu kolorowych girland, ozdabianiu krzeseł lub tworzeniu dekoracji świątecznych i pakowaniu prezentów. Wstążki są bardzo efektowne i występują we wszystkich kolorach tęczy, dlatego z łatwością znajdziesz takie w odpowiednim odcieniu, pasującym do reszty twoich dekoracji. Kolorowe wstążki pięknie przyozdobią także bukiety kwiatów, możesz je również zawiesić pod żyrandolem lub użyć podczas konstruowania wieńca na drzwi.

Rękodzieło z papieru

Dekoracje rękodzielnicze z papieru na pewno przyniosą ci dużo frajdy. Papier jest łatwy w użyciu – można go zagiąć, przyciąć, przykleić, oderwać, dlatego daje bardzo dużo możliwości dekoracyjnych. Papier przyda ci się do tworzenia zaproszeń na przyjęcie lub do pakowania prezentów. Możesz utworzyć z niego także wiszące girlandy oraz dekorację stołu. Wszystko w twoich rękach!

Rękodzieło z materiału

Zależnie od rodzaju materiału, jaki wybierzesz, możesz wykonać rozmaite dekoracje. Sztywne materiały przydadzą Ci się zrobienia bieżnika na stół, do mocowania dekoracji lub do przystrajania kwiatów. Jeśli wybierzesz te miękkie, możesz z nich uszyć małe pluszaki, ozdobić okna lub stroik na podkładzie świątecznym. Pamiętaj, że miękkie materiały często dobrze jest wypełnić czymś w środku, aby nadać dekoracji pożądany kształt.

Rękodzieło ze sznurka

Sznurek już na dobre zagościł pośród najważniejszych materiałów rękodzielniczych i florystycznych. To dlatego, że jest elastyczny, trwały, można go użyć zarówno do tworzenia dekoracji, jak i do mocowania ich. W dodatku występuje w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w dowolnej długości i szerokości. Możesz go wykorzystać na wiele sposobów – jako głównego materiału dekoracyjnego, do owijania prezentów, zawieszek do dekoracji choinkowych lub podwieszanych i wiele innych. Ozdoby ze sznurka są uniwersalne, możesz ich użyć na wiele różnych okazji, będą także pasować do różnych stylów wnętrzarskich. Sznurek jest też niezbędny podczas kreowania wiązanek ślubnych oraz bukietów. Tworzy się z niego także pudełka oraz okleja się nim wazony.

Rękodzieło - inne metody

Dekoracje DIY to oczywiście bardzo rozległy temat i jeden artykuł to za mało, żeby opisać wszystkie możliwości, bo te są właściwie nieograniczone. Podczas wykonywania dekoracji własnoręcznie, możesz wykorzystać praktycznie wszystko, co znajdziesz pod ręką ;) Zawsze zalecamy korzystanie z naturalnych elementów dekoracyjnych, charakterystycznych dla danej pory roku, dzięki nim wprowadzisz do swojego domu wyjątkową atmosferę, w tym przypadku zimową. Zbliżają się święta, masz więc dodatkową motywację, żeby stworzyć dekoracje samemu. Dekoracje świąteczne dostarczają bardzo wielu motywów, które możesz wykorzystać – girlanda z papierowych płatków śniegu, drewniane renifery na stół czy choinki ze sznurka to tylko niektóre z pomysłów. Pomyśl także o samodzielnym wykonaniu zaproszeń lub kartek z życzeniami oraz o oryginalnych opakowaniach na prezenty. Dzieciom natomiast frajdę przyniesie na pewno dekorowanie choinki. Tworzenie dekoracji samodzielnie to wspaniały sposób na spędzenie wspólnie czasu przed świętami. Rozmaite materiały i elementy do tworzenia ozdób znajdziesz w naszej ofercie na happenings.pl Do dzieła!

Potrzebujesz pomocy?