Stół wielkanocny – co powinno się na nim znaleźć?

Opublikowany: 2018-03-28 00:45:36
Kategoria: Inspiracje

Stół wielkanocny – co powinno się na nim znaleźć?

Dekoracja stołu wielkanocnego to nie lada wyzwanie dla wszystkich organizujących Święta Wielkanocne u siebie w domu. Trendy stale się zmieniają, a sklepy proponują coraz to nowe rozwiązania dekoracyjne. Jakich inspiracji warto zaczerpnąć w tym sezonie? Czym zachwycić na Wielkanoc swoich gości? Sprawdź propozycje happenings.pl!

Naturalne materiały i dodatki w stylu rustic

Chyba żadne inne święta nie sprzyjają delikatnym, ekologicznym materiałom tak jak Wielkanoc! Na stole wielkanocnym powinny się znaleźć wszelkie naturalne tworzywa – drewniane figurki, bazie, jaja przepiórcze, ażurowe serwetki, gałązki imitujące ptasie gniazda, elementy dekoracyjne w stylu rustic, które będą przywodzić na myśl święta na wsi z dawnych lat. Nie potrzebujesz wiele – takie naturalne materiały są niedrogie i niemal od razu wprowadzą wyjątkowy klimat zarówno na stole wielkanocnym, jak i w całym wnętrzu.

Świeże kwiaty i roślinne elementy

W tym sezonie wyjątkowo ważne jest wykorzystanie świeżych kwiatów, najlepiej żonkili lub tulipanów – jeden wazon ustawiony na środku stołu natychmiast odświeży cały stół i będzie stanowił jego centralny punkt dekoracyjny. Ważne więc, żeby kwiaty były w kolorze, który będzie dominował w twoich dekoracjach świątecznych. Jeśli nie chcesz kłaść na stole zbyt dużo różnych elementów dekoracyjnych, wystarczy, że obok każdego talerzyka położysz maleńki stroik z rzeżuchy, owsa, lawendy lub innej wiosennej roślinki, na którym położysz na przykład kolorowe jajko – taka dekoracja nie zajmie dużo miejsca, nie zdominuje innych dodatków na stole i pozwoli ci zachować minimalizm.

Jakie kolory wybrać?

Możesz zaszaleć, bo tej wiosny modne są dosyć intensywne odcienie – żółć, czerwień, wciąż królujący fiolet i petrol blue – niebieska nowość na stołach wielkanocnych. Świetnie sprawdzi się też pastelowy róż pięknie prezentujący się szczególnie na tulipanach. Każdy z kolorów śmiało możesz uzupełnić o zielone elementy – będzie naturalnie, wiosennie i świeżo.

Potrzebujesz pomocy?