Świąteczne przysmaki na stole i... jako dekoracje!

Opublikowany: 2017-12-22 22:53:42
Kategoria: Inspiracje

Świąteczne przysmaki na stole i... jako dekoracje!

Rok 2017 minął pod znakiem naturalnych materiałów i produktów, nie tylko w zakresie trendów dekoracyjnych, ale także modowych oraz żywieniowych. Spróbujmy zatem jeszcze raz wykorzystać naturalne produkty spożywcze, ale tym razem do stworzenia wyjątkowych dekoracji świątecznych!

Suszone owoce – zapach zimowych wspomnień

Suszone owoce sprawdzają się w tworzeniu rozmaitych dekoracji podczas świąt. Możemy je wykorzystać przy pakowaniu prezentów jako dekoracyjny element zawieszek albo zawiesić na choince tak, by udawały bombki. Najbardziej popularne są suszone plastry pomarańczy, laski wanilii lub cynamonu, kwiaty goździka, orzechy i czerwone owoce leśne. Z powodzeniem możemy ich także użyć do dekoracji stołu wigilijnego, a także do stroików i wieńców świątecznych. Suszone owoce, oprócz wdzięku zimowego lasu, wnoszą do naszych domów także piękny zapach! Plastry suszonych pomarańczy znajdziesz w ofercie happenings.pl

Pierniki na stole czy jako świąteczna girlanda?

Nie ma chyba nic prostszego i przyjemniejszego podczas przygotowań do świąt niż pieczenie pierniczków! Tym razem upiecz ich trochę więcej i wykorzystaj do tworzenia dekoracji świątecznych! Pierniczki przy prezentach, ciastka korzenne na sznurku przewleczonym przez okno lub kominek... puść wodze fantazji! Możesz także pokusić się o wykonanie prawdziwego domku z piernika, to jednak wymaga nieco więcej talentu kulinarnego. Nie zapomnij ozdobić wypieków kolorowym lukrem i posypać ciasteczek cukrem pudrem – będzie przypominał prawdziwy śnieg :)

Kuchenne piernikowo-owocowe rewolucje to także świetny pomysł na zajęcie dzieci przed świętami – będą się świetnie bawić piekąc ciasteczka i dekorując choinkę, a ich pomoc może zostać wynagrodzona... zjedzeniem dekoracji ;)  

Udostępnij post

Potrzebujesz pomocy?