Zaplanuj swoje wesele – od czego zacząć?

Opublikowany: 2018-10-03 15:35:24
Kategoria: Inspiracje

Zaplanuj swoje wesele – od czego zacząć?

Organizacja ślubu to nie lada wyzwanie dla każdej Pary Młodej. Poza kwestiami formalnymi, trzeba przemyśleć całe mnóstwo szczegółów. Choć jest to stresujące zadanie, na waszą korzyść na pewno gra czas – im wcześniej zabierzecie się za organizację, tym lepiej. Wybraliście już datę ślubu, zaplanowaliście podróż poślubną i znaleźliście wymarzone miejsce na wesele? Czas na resztę przygotowań! Warto zacząć od ustalenia budżetu, to pomoże wam w podejmowaniu przemyślanych decyzji i pozwoli uniknąć rozterek finansowych. Następnie sporządźcie listę gości, wybierzcie świadków, ustalcie daty wieczoru kawalerskiego i panieńskiego. Trzeba oczywiście zadbać o oprawę muzyczną, suknię i garnitur, a także umówić się z fotografem, kosmetyczką i fryzjerem. Wszelkie terminy warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. No i najważniejsze – trzeba zadbać o odpowiednie dekoracje i dodatki weselne, które sprawią, że wasz ślub będzie iście bajkowy! Od czego zacząć, kiedy planujemy przyjęcie weselne?

Idealna sala weselna – wykorzystaj przestrzeń wokół siebie!

Przede wszystkim, zależnie od pory roku, masz różne warianty – ślub we wnętrzu, ślub w ogrodzie, ślub na dworze, ale z salą, w której można się skryć w razie gorszej pogody. Bez względu na to, na co się zdecydujesz, postaraj się wykorzystać wszystkie atuty wybranego miejsca. W sali jest dużo miejsca na dekoracje zawieszane pod sufitem? Przydadzą ci się girlandy, łuki z balonów i piękne banery ślubne. Dookoła ogrodu rosną drzewa? Wykorzystaj ich pnie do swoich dekoracji, zawieś na nich wspólne zdjęcia lub prezenty dla gości. Zwracaj uwagę na detale – niektóre miejsca pozwalają na stworzenie magicznych, jedynych w swoim rodzaju dekoracji. Trzymaj się wybranej kolorystyki oraz stylu przyjęcia. Marzy ci się wesele rustykalne? Wybierz klimatyczną gospodę oddaloną od miasta i postaw na naturalne materiały i dekoracje. Wolisz klasyczną elegancję? Minimalistyczny błysk metalicznych odcieni jest właśnie dla ciebie. W pobliżu znajduje się oczko wodne lub jezioroPływające świece zadbają o wyjątkowy klimat. Możliwości jest mnóstwo, dlatego możesz dowolnie bawić się swoimi pomysłami tak, aby dekoracje weselne uzupełniły twoją wizję tego szczególnego dnia.

Magiczne oświetlenie – zagraj światłem!

To właśnie oświetlenie potrafi sprawić, że w pozornie typowym wnętrzu wyczarujesz nieziemską atmosferę! Przydadzą Ci się sznury lampek i świeczniki, najlepiej te zrobione własnoręcznie z wykorzystaniem elementów typowych dla danej pory roku! Wnętrze sali weselnej natychmiast zamieni się w przytulny kąt, a ogród zamigocze tysiącem światełek. Dekoracyjne świece możesz umieścić niemal wszędzie - klimatycznego światła nigdy za dużo.

Zastawa a dekoracje stołu

Pamiętaj, że wszystkie twoje dekoracje muszą być idealnie zgrane kolorystycznie i powinny nawzajem się uzupełniać. Jeśli znasz już menu, możesz wybrać odpowiednią zastawę na swoje przyjęcie. Dekoracja stołu powinna idealnie współgrać z twoją zastawą. Warto wykorzystać naturalne elementy dekoracyjne, eleganckie serwetki i stroiki z kwiatów. Przemyśl także, w jaki sposób chcesz wręczyć gościom prezenty – możliwe, że trzeba będzie znaleźć dla nich miejsce przy stole. Dekoracje stołu powinny być dobrze oświetlone, dlatego wykorzystaj dekoracyjne świeczki i pamiętaj, żeby pozostawić miejsce na potrawy weselne. Warto także wyznaczyć osobny stół, na którym będzie miejsce na tort weselny oraz napoje.

Ślubny bukiet – skomponuj idealną wiązankę własnoręcznie

Jeśli zamierzasz zamówić wiązankę z kwiaciarni, przede wszystkim trzeba wybrać zdolnego florystę. Twój bukiet ślubny powinien komponować się kolorystycznie z suknią oraz pozostałymi dekoracjami. Jeśli marzysz o konkretnym gatunku kwiatów, warto zamówić je z wyprzedzeniem. Bukiet najlepiej odebrać rano w dniu ślubu lub ewentualnie dzień przed ceremonią. Sama masz zdolności manualne i chce spróbować swoich sił we florystyce? Stwórz własnoręcznie bukiet DIY! W ułożeniu wiązanki na pewno przydadzą ci się artykuły florystyczne, które znajdziesz w naszej ofercie.

Szczegółów, o których musisz pamiętać, jest z pewnością znacznie więcej. Pamiętaj, że nie ma sensu się denerwować na zapas, a o pomoc w przygotowaniach warto poprosić rodziców, świadków lub najbliższych przyjaciół – co dwie głowy, to nie jedna! Jeśli za planowanie ślubnych dekoracji zabierzesz się odpowiednio wcześnie, nic cię nie zaskoczy, a twoje przyjęcie zachwyci zebranych gości. Z całą pewnością pomoże ci sporządzenie ślubnej listy – zaznacz na niej co i do kiedy trzeba zrobić lub przygotować, wtedy będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomnisz. Weselnych inspiracji szukaj na happenings.pl, na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Potrzebujesz pomocy?