Kategorie

Szukaj na blogu

Jak prawidłowo nadmuchać balony urodzinowe helem oraz powietrzem

Opublikowany: 2021-07-06 15:26:12
Kategoria: Inspiracje

Jak prawidłowo nadmuchać balony urodzinowe helem oraz powietrzem

Zbliżają się Twoje urodziny i zastanawiasz się nad zakupem balonów? Masz już wybrane wzory oraz kolory, jednakże nie jesteś przekonany wobec jednej kwestii, czy balony można pompować helem? A może nadają się tylko na powietrze?

Jakie balony możemy pompować powietrzem, a jakie helem

Jest jedna zasada o której warto pamiętać: „każdy balon, który możemy napompować helem, napompujemy również powietrzem”. Nie działa to jednak w drugą stronę. Balony ze względu na swoją wagę oraz kształt, nie zawsze pozwolą nam na to, żeby mogły swobodnie się unosić. I tak dla przykładu balony 8” lateksowe nie będą się unosić po napompowaniu helem. Zaczynamy dopiero od balonów 9”. Żywotność helu w takim balonie wynosi około 2 godziny. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu specjalnego żelu uszczelniającego. Trzeba dobrze dawkować żel. Jeżeli damy go za dużo, nasz balonik może być zbyt ciężki i efekt będzie zupełnie odwrotny.

Żel dawkujemy:

  •  Balony od 9” do 12” – około 1 kropli wielkości paznokcia.
  •  Balony 13” – 15” – około 2 krople wielkości paznokcia
  •  Balony powyżej 16” – około 3 krople


W każdym z powyższych przypadków żel powinniśmy odpowiednio rozprowadzić w balonie tj. zróbmy tak zwane masowanie balonika pocierając jego wewnętrzne ścianki. Żel stosujemy tylko i wyłącznie w przypadku balonów lateksowych!

Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule: Uszczelniacz do balonów z helem - Jaki wybrać i jak go użyć?

Balony lateksowe lustrzane na hel

Balony foliowe, które nie uniosą się na hel

Są to balony o nieregularnych małych kształtach. Dla przykładu popularny zestaw balonów happy birthday jest tylko i wyłącznie do dmuchania powietrzem. Balony foliowe, które unoszą się na hel, zazwyczaj zaczynają się od 16”. Jednak nie jest to regułą. Bo balony cyfry np. 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 o wielkości 30” nie uniosą się ze względu na swój nieregularny kształt.

Balony które powinny się unieść na hel (foliowe) to dla przykładu:
1. Balony serca
2. Balony gwiazdy
3. Balony poduszki
4. Balony kule

Pytajmy. Najlepszym rozwiązaniem jest czytać opis balonika, lub też zapytać sprzedawcę w sklepie. Jeżeli już kupiliśmy butlę z helem oraz balony, to nadmuchajmy na próbę pierwszy balon. Jeżeli się nie uniesie, nie dmuchajmy kolejnych. Prawdopodobnie to nie wina helu, a samego balonika. Nie ma bowiem możliwości, żeby butla z helem nie posiadała helu :-) proszę nam wierzyć, butla z której wydobywa się gaz, to właśnie hel. Nie jesteś przekonany czy dobrze używasz butli z helem? Zapraszamy tutaj po więcej informacji, jak to robić poprawnie: Jak używać butli z helem? - prosty i przyjemny sposób na dmuchanie balonów

Balony foliowe kształty

Czym najlepiej pompować balony?

Jeżeli balony planujemy pompować powietrzem warto zaopatrzyć się w pompkę. Możemy kupić pompkę mechaniczną, lub elektryczną. Pompkę ręczną polecamy w przypadku małej ilości baloników, gdzie praca pójdzie szybko i sprawnie. Jeżeli mamy do napompowania powyżej 300 balonów, to może nam się przydać pompka elektryczna. Działa ona na zasadzie przytknięcia balonika do specjalnego ustnika, który błyskawicznie wypełni go powietrzem. Pompka elektryczna pozwoli nam na napełnienie baloników w dużo krótszym czasie, niżeli pompka ręczna. Jest ona przydatna przede wszystkim na różnego rodzaju dużych eventach. Czy w przypadku urodzin się również sprawdzi? Na pewno. Tylko jej ceny zaczynają się od około 200zł w górę. Dlatego warto zastanowić się, czy akurat w tym przypadku pompka ręczna nie będzie bardziej budżetowym rozwiązaniem, a efekt w końcu jest ten sam.

Polecamy --> pompka do balonów ręczna oraz pompka do balonów elektryczna

Balony urodzinowe na hel znajdziecie: TUTAJ

Potrzebujesz pomocy?