Happenings Logo
karnawałowa maska

Jak karnawał to zabawa!

Data: 22 stycznia 2018

Kategorie:

Karnawał

Po okresie Świątecznych i Sylwestrowych celebracji przyszedł czas na Karnawał. Jest to czas, w którym możemy bawić się i imprezować do woli, ale jak urządzić niebanalne przyjęcie, aby miało charakter owego okresu i zachwyciło naszych gości? W dzisiejszym poście postaramy się odpowiedzieć Państwu na to pytanie i przedstawić Karnawał 2018 oczami Happenings.pl! Zanim jednak przejdziemy do sedna, odpowiedzmy sobie na pytanie skąd właściwie wziął się zwyczaj Karnawału, skąd pochodzi i jakie ma korzenie?

Jak powstał karnawał? – Geneza Karnawału i jego tradycje

Według definicji Karnawał jest to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. Nazwa pochodzi od włoskiego carnevale, z łaciny: carnem levāre (“mięso usuwać”) bądź caro, vale (“żegnaj mięso”). Wszystkie oznaczały pożegnanie mięsa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Inna etymologia tej nazwy, każe szukać jej źródeł w łac. carrus navalis wóz w kształcie okrętu, który uczestniczył w procesji świątecznej ku czci bogini Izydy, a później Dionizosa w starożytnym  Rzymie.
Karnawał wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych. Od głębokiej przeszłości utrzymywało się przekonanie, że im wyższe będą skoki, tym wyżej będzie rodziło zboże. Między innymi dlatego Karnawał jest tak ściśle związany z tańcami. W wielu krajach europejskich, zwłaszcza na wsiach praktykowano także tańce dookoła ogniska, najczęściej w formie koła.

Jak obchodzimy karnawał na świecie? – Najpopularniejsze karnawały na świecie

Mówiąc o karnawale bez wątpienia pierwszą rzeczą, jaka nam przychodzi na myśl jest oczywiście Rio De Janeiro, bo to właśnie to Brazylijskie miasto słynie z największych i najbardziej hucznie obchodzonych karnawałów na świecie. Co roku w ciągu dwóch dni przyciąga ponad 1,5 mln turystów. Na pięć dni Rio de Janeiro ogarnia prawdziwe szaleństwo, a ulice pełne są pięknych tancerek, reprezentujących najlepsze szkoły samby. Rywalizacja na Sambodromie to oczywiście główna atrakcja karnawału w Rio de Janeiro.
Nie mniej widowiskowymi karnawałami są imprezy organizowane w Wenecji, na Wyspach Kanaryjskich oraz w  Niemczech.

Dekoracje karnawałowe do domu

Niebanalna domówka

Kiedy jednak nie możemy pozwolić sobie na dalekie podróże, zostaje nam jedna z alternatyw, jaką jest domówka, którą możemy zorganizować w iście karnawałowym i wystrzałowym klimacie. Odpowiednie dekoracje, ozdoby i przygotowania sprawią, że domowe przyjęcie będzie świetnym rozwiązaniem, a przede wszystkim doskonałą zabawą.
Przygotowania do karnawałowej domówki najlepiej zacząć od planowania. W ten sposób krok po kroku urządzimy przyjęcie i nic nie umknie naszej uwadze. W pierwszej kolejności zastanówmy się, w jakim stylu ma być nasza impreza. Na czasie jest organizowanie imprez tematycznych. Na przykład w  stylu lat 20’, lub klimacie lat 80’, gdzie możemy zaangażować naszych gości i wprowadzić określony dress code.
Z pewnością będzie to dodatkową atrakcją i powrotem do przeszłości, gdzie z sentymentem wspominamy czasy szkolnych balów przebierańców, gdzie mogliśmy choć na chwilę zamienić się w jedną z ulubionych postaci.
Kiedy mamy już określony temat przewodni imprezy możemy przystąpić do kolejnego kroku planowania, jakim jest kupno dekoracji, jakimi przyozdobimy nasze imprezowe wnętrze.
Jakie dekoracje wybrać? Otóż dekorując pomieszczenie, w którym odbędzie się nasza karnawałowa impreza nie musimy oszczędzać w środkach, gdyż karnawał charakteryzuje się pewnego rodzaju przepychem, błyskiem oraz bogactwem kolorów. Sufit oraz ściany przyozdobić możemy w kolorowe serpentyny oraz niezawodne balony. Możemy tworzyć również różnego rodzaju sekwencje z balonów, szczególnie w ostatnim czasie modnych balonów foliowych. Balon Foliowy w dodatku możemy sami zająć się aplikacją i pompowaniem owych balonów helem. Tak przygotowaną dekoracje z balonów możemy umieścić np. na metalizowanej kurtynie, która z pewnością będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. Kurtyna metalizowana

Karnawałowe dodatki

Gdy zaplanujemy menu, obok przekąsek i napojów również możemy wpleść kilka gadżetów imprezowych tj. kolorowe słomki do napojów, serwetki, kubeczki, talerzyki itp. Gadżety imprezowe. Gadżety te sprawdzą się zawsze zarówno, dla starszych, jak i dla młodszych.
Możemy przygotować również dodatkowe ozdoby o zabawnym charakterze dla przybyłych gości, takie jak na przykład okulary, peruki, nakrycia głowy, szale boa, czy koronkowe maski, które można wykorzystać w pamiątkowych zdjęciach Maska koronkowa wenecka

Wszystkie linki proponowanych produktów pochodzą ze strony www.happenings.pl
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą dekoracji na każdą okazje.

Dekoracje karnawałowe do domu i dodatki

Produkty dla Ciebie:

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 137

Wszystkie opinie
profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

profile photo

Fabian Pawlik

23 października 2023

Super sklep, ogromny wybór na każdą okazję i przemiła obsługa.

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.