Happenings Logo
Jak prawidłowo nadmuchać balony urodzinowe helem oraz powietrzem

Jak prawidłowo nadmuchać balony urodzinowe helem oraz powietrzem

Data: 6 lipca 2021

Kategorie:

Inspiracje

Zbliżają się Twoje urodziny i zastanawiasz się nad zakupem balonów? Masz już wybrane wzory oraz kolory, jednakże nie jesteś przekonany wobec jednej kwestii, czy balony można pompować helem? A może nadają się tylko na powietrze?

Jakie balony możemy pompować powietrzem, a jakie helem

 

Jest jedna zasada o której warto pamiętać: „każdy balon, który możemy napompować helem, napompujemy również powietrzem”. Nie działa to jednak w drugą stronę. Balony ze względu na swoją wagę oraz kształt, nie zawsze pozwolą nam na to, żeby mogły swobodnie się unosić. I tak dla przykładu balony 8” lateksowe nie będą się unosić po napompowaniu helem. Zaczynamy dopiero od balonów 9”. Żywotność helu w takim balonie wynosi około 2 godziny. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu specjalnego żelu uszczelniającego. Trzeba dobrze dawkować żel. Jeżeli damy go za dużo, nasz balonik może być zbyt ciężki i efekt będzie zupełnie odwrotny.

Żel dawkujemy:

  •  Balony od 9” do 12” – około 1 kropli wielkości paznokcia.
  •  Balony 13” – 15” – około 2 krople wielkości paznokcia
  •  Balony powyżej 16” – około 3 krople

W każdym z powyższych przypadków żel powinniśmy odpowiednio rozprowadzić w balonie tj. zróbmy tak zwane masowanie balonika pocierając jego wewnętrzne ścianki. Żel stosujemy tylko i wyłącznie w przypadku balonów lateksowych!

Więcej na ten temat znajdziecie w tym artykule: Uszczelniacz do balonów z helem – Jaki wybrać i jak go użyć?

Balony lateksowe lustrzane na hel

Balony foliowe, które nie uniosą się na hel

Są to balony o nieregularnych małych kształtach. Dla przykładu popularny zestaw balonów happy birthday jest tylko i wyłącznie do dmuchania powietrzem. Balony foliowe, które unoszą się na hel, zazwyczaj zaczynają się od 16”. Jednak nie jest to regułą. Bo balony cyfry np. 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 o wielkości 30” nie uniosą się ze względu na swój nieregularny kształt.

Balony które powinny się unieść na hel (foliowe) to dla przykładu:
1. Balony serca
2. Balony gwiazdy
3. Balony poduszki
4. Balony kule

Pytajmy. Najlepszym rozwiązaniem jest czytać opis balonika, lub też zapytać sprzedawcę w sklepie. Jeżeli już kupiliśmy butlę z helem oraz balony, to nadmuchajmy na próbę pierwszy balon. Jeżeli się nie uniesie, nie dmuchajmy kolejnych. Prawdopodobnie to nie wina helu, a samego balonika. Nie ma bowiem możliwości, żeby butla z helem nie posiadała helu 🙂 proszę nam wierzyć, butla z której wydobywa się gaz, to właśnie hel. Nie jesteś przekonany czy dobrze używasz butli z helem? Zapraszamy tutaj po więcej informacji, jak to robić poprawnie: Jak używać butli z helem? – prosty i przyjemny sposób na dmuchanie balonów

Czym najlepiej pompować balony?

Jeżeli balony planujemy pompować powietrzem warto zaopatrzyć się w pompkę. Możemy kupić pompkę mechaniczną, lub elektryczną. Pompkę ręczną polecamy w przypadku małej ilości baloników, gdzie praca pójdzie szybko i sprawnie. Jeżeli mamy do napompowania powyżej 300 balonów, to może nam się przydać pompka elektryczna. Działa ona na zasadzie przytknięcia balonika do specjalnego ustnika, który błyskawicznie wypełni go powietrzem. Pompka elektryczna pozwoli nam na napełnienie baloników w dużo krótszym czasie, niżeli pompka ręczna. Jest ona przydatna przede wszystkim na różnego rodzaju dużych eventach. Czy w przypadku urodzin się również sprawdzi? Na pewno. Tylko jej ceny zaczynają się od około 200zł w górę. Dlatego warto zastanowić się, czy akurat w tym przypadku pompka ręczna nie będzie bardziej budżetowym rozwiązaniem, a efekt w końcu jest ten sam.

Polecamy: pompka do balonów ręczna oraz pompka do balonów elektryczna

Zobacz ofertę: Balony urodzinowe na hel

Balony foliowe kształty
Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 137

Wszystkie opinie
profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

profile photo

Fabian Pawlik

23 października 2023

Super sklep, ogromny wybór na każdą okazję i przemiła obsługa.

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.