Happenings Logo
zaproszenie

Zaproszenia – DIY zrób to sam! Inspiracje od Happenings.pl

Data: 11 czerwca 2019

Kategorie:

DIYInspiracje

Zastanawiasz się nad stworzeniem własnych, jedynych i niepowtarzalnych zaproszeń? Pragniesz zaskoczyć zaproszonych przez siebie gości?
Może masz ku temu predyspozycje, lubisz robić coś na własną rękę “DIY” i zastanawiasz się jakbyś mógł stworzyć swoje własne zaproszenia?

Wypiszemy kilka istotnych punktów na podstawie któych będziecie w stanie stworzyć swoje niepowtarzalne i wyjątkowe zaproszenia DIY!

Typ zaproszeń – personalizowane i niepersonalizowane.

Najpierw trochę teorii. Wyróżniamy dwa różne typy zaproszeń. W druku automatycznym cyfrowym, lub offsetowym mamy zaproszenia np. ślubne bez perosnalizacji, oraz zaproszenia ślubne personalizowane.
Czym się różnią jedne od drugich? W przypadku tych pierwszych otrzymujemy zaproszenie do własnoręcznego uzupełnienia. W przypadku tych drugich nasze zaproszenia zostaną uzupełnione
o dodatkową treść np imię i nazwisko osoby zapraszanej (zazwyczaj tym samym drukiem co reszta tekstu).
W zaproszeniach DIY również możemy stworzyć te z personalizacją jak i bez niej. Wszystko zależy od tego czy chcemy zautomatyzować nasz proces tworzenia zaproszeń i będziemy drukować nasze zaproszenia czy też wypisywać całą treść ręcznie.
Opiszmy szerzej typ zaproszeń drukowanych.

Napisaliśmy, że projekt zaproszenia może być cyfrowy, a resztę możemy zlecić drukarni. Od czego zacząć?

 

Naszym zadaniem DIY jest stworzenie projektu. Dobrze jest operować w programach typu GIMP czy też PS. Jeżeli nie mamy dostępu do ww programów, lub też nie potrafimy w nich edytować, odpuśćmy opcje druku automatycznego.
Gdy uda nam się już stworzyć projekt i znaleźć drukarnie, zapytajmy się drukarni o bigowanie. Co to jest big? Big to zagięcie, które pozwala nam uzyskać dwie strony zaproszenia. W momencie bigowania zagięcie nie posiada uszkodzeń w postaci odkształcenia się tuszu i białych przebariweń.
W przypadku papieru o dużej gramaturze jest to bardzo istotne, gdyż im grubszy papier tym ciężej będzie nam wykonać zgięcie nie uszkadzając przy tym formy zaproszenia.
Co będzie nam potrzebne dalej? Naturalnie koperty. Te możemy zamówić wszędzie, dla przykładu kupić nawet na poczcie polskiej. Takie standardowe to C5, C6.

Czy jest możliwość wydruku na własnej drukarce?

Oczywiście, drukujemy wtedy grafikę na zwykłym papierze, odpowiednio go przycinamy i naklejamy na gruby, sztywny papier (250-300g). Takie zaproszenia będą wyglądać bardziej DIY niż w przypadku pełnego zautomatyzowania, gdzie tylko tak naprawdę nasz pozostaje projekt.

Zaproszenia w obrębie druku nie są raczej czasochłonnym i trudnym zadaniem, ale wymagają od nas pewnych poświęceń, zdolności i dostępności do odpowiedniego sprzętu.

Zaproszenia tworzone własnoręcznie, bez druku, od podstaw.

W pierwszej kolejności szukamy papieru. Może to być papier prążkowy, perłowy, kredowy, satynowy o gramaturze nie mniejszej niż 200g, najlepiej celować w okolice 250-300g. 350g może być już zbyt sztywny, jego cena też będzie znacznie wyższa.
Jeżeli mamy papier w formacie a4 musimy go przedzielić i przyciąć do formatu a5. Z formatu a5 będziemy musieli złożyć zaproszenie na pół do jego zamkniętej formy a6.
Wcześniej wspomnieliśmy o bigownicy, co zrobić w przypadku kiedy nie mamy do niej dostępu tj. jak przedzielić kartkę a5 na pół?
Postarajmy się w zagiąć zaproszenie np za pomocą ekierki. Ekierka tworzy kąt 90 stopni, dzięki czemu nasz ręczny big wyjdzie na pewno w prostej linni.
Co możemy umieścić na zaproszeniu? Pobawimy się w scrapboking.
Zaproszenie stworzone w takiej formie będzie dużo lepiej się prezentować niż zaproszenie drukowane, dlaczego? Pomijając nasze zaangażowanie i wkład w cały projekt, zaproszenie będzie posiadać elementy 3D. Co to może być?

W zależności od okoliczności, jeżeli np wykonujemy zaproszenia ślubne dostępne są na rynku różne dodatki w postaci:
– drewnianych serduszek samoprzylepnych;
– drewnianych kwiatków;
– cekinów w różnych formach;
– różyczek papierowych;
– przylepnych minek;
– innych ciekawych elementów które możecie u nas Państwo znaleźć;

Jeżeli mamy już wybrane dodatki, musimy je odpowiednio dokleić. Większość z nich posiada już w sobie klej w innym wypadku możemy je podkleić za pomocą kleju introligatorskiego, lub też kleju na gorąco.
Ten drugi stosujmy jedynie w przypadku większych przedmiotów, które mogą się nie trzymać przy użyciu zwykłego kleju.
Przeważnie dodatki naklejamy na wierzchnią warstwę zaproszenia. W środku? Środek proponujemy pomalować np za pomocą farbek, pasteli. Środek możemy również przyozdobić za pomocą tak zwanych wycinanek, naklejek.
Wycinanki możemy stworzyć sami z ozdobnego papieru, lub też kupić gotowe naklejki. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni. Inspiracje najłatwiej znaleźć w interenecie np na pinterescie czy instagramie.
Czym wypisać nasze zaproszenia? Dobrym pomysłem jest pióro. Wygląda to na pewno bardzo elegancko!

Nasze zaproszenia skończone, teraz tylko nie zapomnijmy ich wysłać w terminie! 🙂

 

Zaproszenia – DIY zrób to sam! Inspiracje od Happenings.pl

Jeżeli nie macie czasu, lub też pomysłów na stworzenie swoich własnych zaproszeń zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty:

 

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 138

Wszystkie opinie
profile photo

Krzysztof Markowski

28 czerwca 2024

Polecam

profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.