Happenings Logo
I Komunia Święta 2022 – Nowości oraz Trendy

I Komunia Święta 2022 – Nowości oraz Trendy

Data: 26 kwietnia 2022

Dekoracje komunijne na 2022 rok

Za nami oficjalnie 2 lata trudnej sytuacji związanej z pandemicznymi obostrzeniami, podczas których wyprawianie imprez okolicznościowych w minimalnym składzie stanowiło nie lada wyzwanie, bądź ich całkowity brak sprawiły, że jesteśmy głodni wydarzeń kulturalnych oraz spotkań w gronie bliskich i przyjaciół. Pora wiosenna oznacza rozpoczęcie sezonu komunijnego, na którym chcemy dziś się skupić.

I Komunia Św. Przygotowanie

Od czego zacząć? Pierwszym elementem rozpoczynającym przygotowania do uroczystości należy zacząć od wyboru zaproszeń komunijnych (tu znajdziesz.) ze względu na czas, jaki jest potrzebny do poinformowania o obecności naszych gości. Kolejnym krokiem jest wybór miejsca, w którym po uroczystości udamy się wraz z gośćmi na poczęstunek. Czy będzie to restauracja, kawiarnia, czy zdecydujemy się zostać gospodarzami w naszych czterech kątach warto zadbać oprócz kwestii kulinarnej o odpowiedniej dekoracji, aby nadać dostatniego charakteru przyjęcia. Aby łatwiej było nam określić styl, w którym chcemy przyozdobić wnętrze postawmy na kolor. I Komunia kojarzy się oczywiście w pierwszej kolejności z bielą, a więc wybierzmy ją jako barwę przewodnią, a następnie dobierzmy kolor/kolory wedle gustu i upodobania, aby nadać nieco więcej charakteru. Doskonałym pomysłem będzie zestawienie bieli ze złotem. Złoto kojarzy nam się z bogactwem, ale i elegancją. Do tego celu wykorzystać możemy: bannerygirlandy personalizowanerozetyścianki, tła, balony i inne.

Dekoracje stołu Komunijnego

Ze względu na to, że większą część przyjęcia spędzamy przy komunijnym stole, stanowi on centralną część całego przedsięwzięcia dlatego też, warto zadbać o jego odpowiedni wygląd i wystrój. Idąc tokiem wyboru dekoracji wokół sugerować możemy się wówczas też podobnym motywem i kolorem. Jako podpowiedź możemy zasugerować, iż hitem sezonu 2022 jest motyw floralny w połączeniu z bielą. Elegancki i przytulny. Co może nam się wówczas przydać? Oczywiście biały obrus, na który położyć możemy bieżnik z motywem komunijnym, serwetki, etui na sztućce, świece, świeże kwiaty w wazonach. Elementami dekoracyjnymi mogą być ozdobne pikery, drobne dżety, perełki czy kryształki. Wybór jest ogromny, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Warto wyróżnić jedno miejsce, które należeć będzie do głównego bohatera danego dnia. Aby wyróżniało się spośród pozostałych przyodziać możemy krzesło specjalnym pokrowcem z dodatkową kokardą.

I Komunia Święta dekoracje na tort

Kolejnym etapem jest zamówienie oraz wybór dekoracji na tort. Jest to równie istotny element przyjęcia komunijnego. Jaką dekoracje wybrać, gdy tradycyjne świeczki i race niekoniecznie pasują do tak ważnej i eleganckiej uroczystości? Otóż my polecamy topper. Topper na komunię jest dekoracją, która nie razi blaskiem, ani ferią barw, należy do tych stonowanych i eleganckich. Najczęściej wykonywane z drewna, których największym atutem jest personalizacja. Możemy wybrać dowolny napis, jaki ma znaleźć się na owej dekoracji i kolor. U nas w sklepie znajdziesz szeroki wybór topperów – perosnalizowanych tj. z imieniem dziecka oraz gotowe projekty. Wszystkie toppery są wykonywane przez nas.

Komunijne toppery 2022

I Komunia dekoracja Kościoła

Przygotowanie całej ceremonii stanowi również nie lada wyzwanie. Do tego celu wykorzystać możemy wszelkiego rodzaju materiały typu tiul, czy organza którymi udekorować możemy ławki tworząc np. kokardy. Bukiety świeżych kwiatów, świece, to niesłabnąca klasyka, która sprawdzi się zawsze i wszędzie. Aby udekorować krzesła przydać się mogą pokrowce na krzesła oraz na klęczniki.

Wianki Komunijne

Każda dziewczynka podczas sakramentu I Komunii Świętej marzy o wianku z kwiatów. Nie jest to symbol, a raczej elegancki dodatek, który idealnie pasuje do alby. Dodatkowo wianek z kwiaty kojarzy nam się z czymś błogim, niewinnym, sielskim, lekkim, a w przypadku komunii duchowym. Warto więc pomyśleć o wianku komunijnym dla swojej pociechy. Nie jest to drogi dodatek, kwiaty nie muszą być żywe. Te drugie będą dużo droższe. Koszt takich wianków zaczyna się od 20 paru złotych do około 150 zł. W zależności od tego jakie materiały zostały wykorzystane oraz jaką ilość czasu musiał ktoś poświęcić na stworzenie takiego wianka. Warto dodać, że wianki które my prezentujemy są ręcznie tworzone przez nas, a koszt takiego pięknego wianuszka wynosi około 70zł. –> WIANEK KOMUNIJNY <–

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.