Kategorie

Szukaj na blogu

Jak spędzić wolny czas w domu podczas kwarantanny - Koronawirus porady

Opublikowany: 2020-03-17 13:35:38
Kategoria: Inspiracje

Jak spędzić wolny czas w domu podczas kwarantanny - Koronawirus porady

Dzisiejszy post będzie nieco inny niż zwykle, ponieważ wynika on z nagłej potrzeby i okoliczności w jakiej się znaleźliśmy.


Sytuacja ta wiążę się z wprowadzeniem stanu pandemii w naszym kraju z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa COVID-19, która z pewnością nie jest łatwa dla nas wszystkich. Według zaleceń, do których bezwzględnie powinniśmy się stosować, jeśli chcemy dołożyć cegiełkę w powstrzymaniu szerzenia epidemii w Polsce jest przede wszystkim ograniczenie do niezbędnego minimum opuszczania naszych domów. Są to niezbędne działania prewencyjne. Wierzymy, że jako subordynowany naród tyle jesteśmy w stanie zrobić dla siebie, bo przecież walka toczy się o zdrowie i życie nasze, a także naszych najbliższych.


Do takiej sytuacji też warto się przygotować i zaplanować czas, który będziemy mogli poświęcić naszym pociechom, aby nie był to czas stracony. Jak wiemy najmłodsi są wymagający i szybko się nudzą, a gromadzoną energię muszą w jakiś sposób spożytkować. Tylko jak? Jak to zrobić?

DIY w wolnym czasie w domu

W momencie gdy wszystkie gry komputerowe i planszowe zostaną przewałkowane, podręczniki i materiały edukacyjne przyswojone, pozostaje jeszcze pewien sposób, z którym śpieszymy; a mianowicie kreatywne zabawy DIY. Rozwijanie zmysłu kreatywności, manualnych zdolności, sensoryki, poczucia estetyki od najmłodszych lat z pewnością zaowocują w przyszłości. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu podczas kwarantanny.

Zaangażowanie wszystkich domowników dodatkowo pogłębi więzy rodzinne. To tyle z kwestii teoretycznych, czas przejść do praktyki.

Czego potrzebujemy, co nam może przydać się do tejże twórczej zabawy? Zajrzyjmy do szuflad, szkatułek i wszelkich zbiorów, które posiadamy w domowym zaciszu, różnego rodzaju: wstążki, guziki, cekiny, farby, piórka, brokat, ozdoby styropianowe, czy materiały do decoupage.

Jeśli jednak zabawa na tyle Was pochłonie, że zabraknie Wam potrzebnych przedmiotów, a jest to bardziej niż pewne :) służymy pomocą dostępności wyżej wymienionych artykułów dekoracyjnych, które zamówione w bezpieczny sposób za pośrednictwem trybu online trafią do was niezwłocznie.

Wszystkie artykuły do wspólnej integracji znajdziecie tutaj --> https://happenings.pl/artykuly-florystyczne

Dodatkowo do końca marca mamy specjalny kod rabatowy #ZostańWDomu który daje 10% zniżki na wszystkie nasze artykuły :-).

Potrzebujesz pomocy?