Happenings Logo
Zaproszenia na ślub royal blue

Zaproszenia ślubne 2020 r. – trendy ślubne od Happenings.pl

Data: 11 lutego 2020

Kategorie:

Ślub

Zaproszenia ślubne w 2020 r. – inspiracje z Amazona

Większość trendów ślubno-weselnych przybywa do nas z zachodu. Nie inaczej jest z zaproszeniami na ślub. Skąd więc czerpać inspiracje? Pinterest, Instagram, jeszcze prościej z Amazona. Znajdziemy tam wielu sprzedawców którzy oferują nowości w kategorii jaką jest papeteria ślubna. Na pierwszy rzut oka widzimy zaproszenia w formie jedno kartkowej w kształcie kwadratu. Nie są one składane na pół (bigowane). Nie posiadają wierszyka, zawierają jedynie wszystkie potrzebne informacje. W skrócie „kto, gdzie, kiedy”. Do zaproszeń dodana jest wkładka RSVP. W wolnym tłumaczeniu Rsvp oznacza „potwierdzenie przybycia”. Jak to więc wygląda u nas? W dalszym ciągu popularne są zaproszenia w formie składanej. Parę lat temu zmieniła się jedynie struktura zaproszeń, na duże kwadratowe zaproszenia, o wielkości 13-14cm.
Motywy boho, rustykalne, kwiatowe, glamour są wzbogacane o coraz to nowsze motywy. Łączenie ze sobą kolorów pastelowych z metalicznymi, takie zjawiska możemy zaobserwować u naszych zachodnich sąsiadów i są one coraz mocniej widoczne po naszej stronie. Jednakże przełomu w kwestii nieotwieranych zaproszeń bez wierszyka, jeszcze nie widać. Nie mniej jednak jest to na pewno ciekawa alternatywa, nasz sklep miał wiele zapytań o tę formę zaproszeń, stąd nasza nowa oferta w kategorii:  zaproszenia ślubne jedno kartkowe.

zaproszenia z Amazon
Zaproszenia ślubne 2020 r. – trendy ślubne od Happenings.pl

Zaproszenia na 2020 rok glamour – imitacja brokatu, marmur, ekspresja kolorów, enigmatyczność

W przypadku zaproszeń do 2-3zł częstym uzupełnieniem prezentowanego obrazka jest brokat drukowany w formie cyfrowej.
Imitacja złotego brokatu najczęściej będzie widoczna wśród zaproszeń klasycznych białych, lub też czarnych bez dodatkowych kompozycji. Kolor złoty może, ale nie musi się mienić pod światłem. Wszystko zależy od techniki drukowania oraz papieru zaproszenia (mat, pół mat, kreda, połysk).

Częstym zjawiskiem które zauważymy będą zaproszenia w postaci marmurkowej przełamanej odcieniami jednego koloru. Dwa najpopularniejsze kolory wśród zaproszeń na 2020 rok to bez wątpienia zieleń butelkowa oraz klasyczny niebieski (kolor roku 2020 wg Pantone). Te kolory najlepiej przełamie złoto. Lustrzane złoto bez wątpienia jest glamour, przez co całość może prezentować się z szykiem i niebywałą elegancją.

Ekspresja kolorów w zaproszeniach typu glamour oznacza przełamanie schematu dla tego typu inwitacji. Mieszanka różnych barw i ich odcieni ma wywołać w odbiorcy ekscytację oraz poruszenie. Temat więc może wydawać się ciekawy, dla wszystkich tych którzy od samego początku chcą zaskoczyć zaproszone osoby, nie tylko dobrą nowiną.

Czym jest enigmatyczność w zaproszeniach?
Zastosowanie odpowiednich barw oraz motywów może wprowadzić naszego gościa w nastrój dla niego na początku niezrozumiały, tajemniczy, niepokoju. I nie chodzi tutaj o potwierdzenie przybycia na wkładce RSVP :-), ale o zastosowanie niecodziennych grafik oraz nawiązujących do nich kolorów. Zaproszenie może być mistyczne, oznacza to, że jeżeli jesteśmy osobami które uwielbiają grozę oraz ciężkie kolory np. granatowy, lub czarny takie zaproszenia idealnie odzwierciedlą nas samych. Stąd pomysł na zaproszenia mistery mist. Ciemność, tajemniczość, trwoga to Wasze cechy charakteru? Przelejcie je na kartę papieru. Możecie być przekonani, zachwyt osób które otrzymają od Was zaproszenie będzie czymś w formie ekstazy! Bez wątpienia zaczarujcie swoich gości!

Zaproszenia 2020 r. boho, kwiaty, rustykalne klimaty

Temat boho na ślubach pojawia się coraz częściej, i? jeszcze częściej. Decydujemy się na niego z wielu powodów. Kochamy naturę, pragniemy elizejskiego spokoju, lub też najzwyczajniej utożsamiamy się z tym stylem na co dzień.
Jak to się ma do naszych zaproszeń, a konkretniej zaproszeń na 2020 rok? Wyżej opisaliśmy pewien trend który dopiero u nas raczkuje, jedno kartkowe zaproszenia z wkładką. Również i w nich znajdziemy motywy związane z boho. Kompozycjom kwiatowym często będą towarzyszyć industrialne formy. Kolory pastelowe coraz odważniej będą łączyć się z kolorami metalicznymi, złotym oraz srebrnym. Popularne będzie również różowe-złoto (tak zwane rose gold) w macie jak i w połysku. Zaproszenia będą jeszcze bardziej rustykalne niż wcześniej, ale połączone z nutką awangardy. Ten schemat widoczny jest w nowoczesnym malarstwie. Dlatego swoje przełożenie będzie mieć również w papeterii ślubnej.
Boho w zaproszeniach to także indywidualizm. Gama kolorów oraz kwiatowych motywów do wyboru, jest naprawdę szeroka, a w 2020 roku będzie jeszcze szersza. Kompozycje kwiatowe będą segmentowane według pór roku, jesień, zima, wiosna, lato. Wybór więc będzie naprawdę spory.

zaproszenie navy blush
zaproszenie eucalyptus

Jakie więc zaproszenia ślubne na 2020 rok wybrać? Glamour czy boho?

Jeżeli nasze wesele odbywa się na obrzeżach miasta, na wiejskiej agroturystyce, gdzie nie tak dawno podłączono tam prąd 🙂 stanowczo postawmy na zaproszenia ślubne w stylu boho. Natomiast, jeżeli nasze wesele ma się odbyć w nowoczesnym ośrodku, w którym panuje przepych, a główne kolory to złoto, lub srebro, postawmy na zaproszenia w stylu glamour.

Warto jedynie pamiętać o paru istotnych kwestiach przy doborze zaproszeń na ślub.

1. Papier do zaproszeń – papier do zaproszeń powinien być sztywny między 250, a 350g. Wartość mniejsza spowoduje wyginanie się papieru, przy większej wartości powyżej 350g papier może być zbyt sztywny, przez co trudny do wypisania.

2. Papier mat oraz połysk – mamy wielu rodzai papierów. Mat, półmat, połysk, kreda, karbowany itd.
Mat i półmat to papier idealny do zaproszeń w kolorach pastelowych, jasnych odcieniach. Połyk, wysoki połysk sprawdzą się idealnie wśród zaproszeń ślubnych typu glamour gdzie dominują ciemne kolory oraz metaliczne odcienie.

3. Zaproszenia do wypisania własnoręcznego oraz zaproszenia personalizowane – personalizowane to te w których wszystkie dane takie jaki imiona, data, miejsce, goście zostaną wypisane, a raczej wydrukowane przez firmę. Przy zaproszeniach do wypisania własnoręcznego będą zaznaczone punkty w postaci kropek które należy uzupełnić markerem, lub piórem.

4. Koperty do zaproszeń – koperty do zaproszeń o wymiarach kwadratowych 13-15cm to K4. Koperty do zaproszeń prostokątnych o wymiarach około 10x14cm to C6.

5. Wkładki do zaproszeń – nie są standardem. Kupując zaproszenia w internecie warto przeczytać opis.
Jeżeli do zaproszenia nie ma wkładki, a bardzo nam na niej zależy, warto zapytać czy jest możliwość dokupienia jej osobno.

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 137

profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

profile photo

Fabian Pawlik

23 października 2023

Super sklep, ogromny wybór na każdą okazję i przemiła obsługa.

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.