Happenings Logo
Balony – butla z helem, balony foliowe kształty oraz balony foliowe cyfry

Balony – butla z helem, balony foliowe kształty oraz balony foliowe cyfry

Data: 13 marca 2019

Balony wypełnione helem kiedyś były bardzo drogą, dodatkową atrakcją która niestety, ale nie zawsze zdawała egzamin. Powodów było kilka. Zacznijmy więc może od zagadnienia dlaczego balony z helem opadają. Balon nigdy nie będzie na tyle szczelny żeby utrzymał się w nim hel na przykład na parę lat :) Jednakże może on wytrzymać nawet dwa miesiące! Dużo zależy od materiału. I uwaga. Ten sam balon np renomowanej firmy Qualatex nie musi być wcale trwalszy od balonika firmy no-name również wyprodukowanego w Chinach.
Niestety, ale prawdopodobnie nie dowiemy się tego ile wytrzyma nasz hel w balonach. Jeżeli zdajemy się na napompowanie takiego balonika w pojedynkę, wejście do pompowania powinniśmy dobrze przycisnąć. Znajduje się tam odpowiednia taśma która skleja ścianki balonika. To już jest część sukcesu dzięki któremu nasz balon powinien utrzymać się dłużej niż tylko parę dni. Balony i butla z helem, to bardzo fajny pomysł również w przypadku baloników lateksowych. Tutaj jednak żeby przedłużyć ich żywotność zalecamy użycie specjalnego uszczelniacza. Najlepiej marki Hi-Float. Uszczelniacz powinien mieć pompkę. W balonach 9-12″ wciskamy pompkę do 1/2, natomiast w balonach 13-14″ wciskamy pompkę do końca. Wcześniej jednakże napompujmy nasz balon powietrzem, dzięki czemu hel później dużo lepiej rozejdzie się po ściankach. Jeżeli zrobiliśmy te dwie czynności, rozmasujmy nasz balonik, tak żeby uszczelniacz wypełnił każdy element, oprócz ustnika tam staramy się nie dawać uszczelniacza, końcówka będzie nam się ślizgać, przez co możemy nie zrobić supełka. Tak przygotowany balon możemy napełnić helem.
Nie zapomnijmy tylko o wstążce i ciężarku :)!

Jak przechowywać balony z helem

To pytanie bardzo często pada z ust naszych klientów. W momencie wyjścia z balonikami na zewnątrz hel zmniejsza swoją objętość. Ma na to wpływa niska temperatura. Dlatego wydawać się może, że z naszego balonika schodzi hel, a tak naprawdę poddany jest on sprężeniu. Dlatego tak istotne jest trzymanie baloników w temperaturze pokojowej. Warunki atmosferyczne również mają wpływ na ich żywotność. Co z wysoką temperaturą i pełnym słońcem? Czy balony wtedy pękają? Odpowiedź brzmi Tak i Nie. Wszystko zależy na jaki okres czasu poddajemy balonik oraz materiał z którego jest on stworzony. Jeżeli mamy do czynienia z gumą, balony gumowe parcieją na słońcu, przez co tak, po dłuższym czasie taki balon ulegnie zniszczeniu i pęknie. Natomiast balony foliowe nie powinny pękać na słońcu mimo, że kolor złoty i czarny przyciąga słoneczko, to folia jest znacznie bardziej odpornym materiałem na tego typu warunki, niżeli guma.

Czy balony z helem są szkodliwe?

Jeżeli nie ma w nich uszczelniacza (uwaga, uszczelniacz dajemy tylko do balonów lateksowych), to nie. Dlaczego hel w balonach jak i sam balon ma być szkodliwy? Jeżeli stosujemy go w odpowiednim celu jako dekoracja, to jest on jak najbardziej nieszkodliwy dla otoczenia. Jeżeli znajduje się w nich uszczelniacz, w środku hel i postanowimy np rozwiązać końcówkę balonika żeby wciągnąć gaz helowy, to tak taki balon wówczas może być niebezpieczny. W końcu wciągamy oprócz samego helu inne elementy, wspomniany wcześniej uszczelniacz.

sklep z dekoracjami

Balony z helem dla dzieci, na 18, czy może na ślub

Odpowiedź brzmi, na każdą okazję. Balony z helem to świetna sprawa. Praktyczna, wyjątkowa i wbrew pozorom może być niepowtarzalna. Dzięki czemu nasza impreza nabierze jeszcze większego wdzięku.
Kiedyś nie było takie dostępu do wzorów, kształtów jak mamy dzisiaj. Dzięki czemu możemy łączyć nasze balony w piękne bukiety! Mieszać kolory np srebro z perłą i rose gold. Balony foliowe z lateksowymi metalikami. Jeżeli zastanawiacie się gdzie można nadmuchać balony z helem, w Koszalinie jesteśmy my :), a znajdziecie nas dokładnie przy ulicy Spokojnej 50a. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.