Happenings Logo
Maseczka ochronna na twarz – jak uszyć? Jakich użyć materiałów?

Maseczka ochronna na twarz – jak uszyć? Jakich użyć materiałów?

Data: 5 kwietnia 2020

W obecnej sytuacji każdy z nas myśli o tym, w jaki sposób powinniśmy zabezpieczyć się przed różnego rodzaju wirusami które czyhają na nas w powietrzu. Sytuacja związana z koronawirusem pokazuje nam, że powinniśmy myśleć o profilaktyce, zabezpieczeniach oraz higienie osobistej. Te wszystkie rzeczy zmniejszają ryzyko choroby. Jednakże nie jesteśmy go w stanie całkowicie wykluczyć i warto o tym pamiętać.

Maseczki na twarz, które my rekomendujemy są proste oraz wykonane z materiałów najwyższej jakości.

 

Na samym początku warto podkreślić, że maski te są ochronne, a nie przeciwwirusowe. Ważniejsze jest to, że zakładając taką maskę chronimy i nie narażamy innych na wirusy przy oddychaniu. Maski higieniczne do twarzy nie dają gwarancji całkowitej ochrony przed zakażeniem, ale znacząco obniżają prawdopodobieństwo zarażenia, podnoszą bezpieczeństwo, chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusów, a także przed zanieczyszczeniami i alergenami. Mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Nawet jeżeli nie czujemy żadnych dolegliwości, warto taką maskę założyć, tym bardziej w okresie panującej epidemii. Poniższy przykład od Lavision świetnie obrazuje w jaki sposób mogą rozprzestrzeniać się bakterie. Wystarczy zwykłe wypuszczanie powietrza z dróg oddechowych. Zapewne nikt z nas wcześniej nie zdawał sobie z tego sprawy, ale tak to właśnie wygląda.

Dlaczewo warto nosić maseczkę

Maseczka ochronna krok po kroku

 

Co nam będzie potrzebne do wykonania takiej maski?

Wigofil jest materiałem polipropylenowym. Włóknina ta jest zazwyczaj certyfikowana OEKO-TEX. Przepuszcza odpowiednio powietrze. Najważniejsze to gramatura tego materiału. Gramatura do 15g/m2 jest za cienka. Najlepiej sprawdzi się coś pomiędzy 15g/m2, a 80g/m2, powyżej maska może być zbyt sztywna i ciężej może nam się w niej oddychać. Włóknina jest materiałem bardzo elastycznym. Łatwo się ją tnie oraz na niej szyje.

Bawełna to jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych przy produkcji wszelakiej odzieży.

Maseczka z wigofilu

Maska ochronna na twarz – DIY

 

Włókninę złóż na pół, aby maseczka była dwuwarstwowa, lub też użyj grubszego materiału np. wigofil 70g/m2. Na włókninie odrysuj kształt maseczki. Wzory możecie z łatwością znaleźć w sieci. Wytnij narysowany wzór. Zrób przeszycie wzdłuż dolnej i górnej krawędzi, aby połączyć ze sobą dwie warstwy włókniny. Krótsze boki włókniny złóż w harmonijkę, z każdej strony podłóż gumkę, sznurek, lub tasiemkę (najlepiej elastyczną) którą zaczepisz na ucho, a następnie przeszyj. Pomagaj sobie szpilkami krawieckimi, najlepiej takimi które posiadają główkę. Po dwustronnym przeszyciu, maseczka jednorazowa gotowa!

 

Możesz ewentualnie do dwóch kawałków bawełny doszyć włókninę, tak aby była w środku.

Więcej na ten temat dowiedzie się z tego filmu https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=GBKj75wX_ss&feature=emb_logo

Koronawirus – maski, leki, testy.

 

Jeszcze jedna sprawa. Nie wierzcie we wszystko co mówią w telewizji, lub piszą w internecie. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo oraz innych, jednakże podchodźcie do wszystkiego z głową, zdroworozsądkowo. Jeżeli musicie wyjść na krótki spacer, w okolicy miejsca zamieszkania, czy do sklepu po zakupy zachowajcie odpowiednie procedury zakładając np. właśnie taką maskę ochronną, a gwarantujemy, że zmniejszycie ryzyko zachorowania. Nie ufajcie również maskom, lekom, testom na koronawirusa sprzedawanych w intrenecie. Takowe aktualnie nie istnieją. Podobnie jest z materiałem medycznym do masek, nie ma materiałów przeciw koronawirusowi. Maski mogą mieć atest, jednakże używa się do nich materiałów powszechnie dostępnych oraz certyfikowanych. Atesty mają na celu informowanie głównie o tym, że dany produkt wprowadzony do obiegu nie wpłynie w żaden sposób negatywnie na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne. Certyfikat określa natomiast dany standard. Pamiętajmy o tym!

maseczka ochronna
Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.