Happenings Logo
quilling

Quilling – „papierkowe love” w świątecznej odsłonie

Data: 27 listopada 2017

Kategorie:

Święta
ozdoby świąteczne w stylu quilling

Czym jest quilling?

To popularna technika zdobnicza z zakresu papieroplastyki polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru pozwijanych w malutkie sprężyny. Jest to możliwe poprzez tworzenie zagnieceń w zewnętrznych warstwach papieru. Takie sprężynki nakleja się zwykle na płaską powierzchnię (na przykład tekturową kartkę), na której ułożone koło siebie tworzą dany wzór – konkretny obrazek lub abstrakcję. Możliwe jest jednak również tworzenie form przestrzennych, na przykład biżuterii czy też ozdób dekoracyjnych (chociażby na choinkę :)). Quilling, w porównaniu do innych technik zdobniczych, jest bardzo przystępny dla osób w każdym wieku. Jest także często polecany do nauki dla dzieci, dzięki niemu mogą ćwiczyć i rozwijać swoją koordynację manualno-wzrokową.

Skąd wywodzi się quilling?

Jego źrodeł dopatrujemy się w czasach Renesansu, kiedy to włoscy i francuski zakonnicy zdobili tą techniką okładki ksiąg oraz religijne rekwizyty. Do tworzenia sprężyn używano wtedy strzępków z pozłacanych krawędzi ksiąg, które były następnie rolowane i układane w konkretny wzór. W XVIII wieku quilling stał się popularnym zajęciem w Europie, przede wszystkim wśród kobiet sztuki. Ślady początkowej techniki quillingu możemy znaleźć także w Ameryce. Quilling bardzo szybko się rozpowszechnił ze względu na swoje właściwości relaksacyjne oraz bardzo niski koszt materiałów.

Jak można wykorzystać technikę quillingu do tworzenia świątecznych dekoracji?

Proponujemy dwa sposoby. Po pierwsze, zachwyciły nas bombki tworzone techniką quillingu! Najbardziej spodobał nam się wzór płatków śniegu, ale jeśli chcesz w pełni wykazać swoje zdolności manualne, możesz się pokusić o stworzenie choinki, renifera albo Świętego Mikołaja 🙂 Taka wisząca ozdoba będzie się pięknie prezentować na choince, drzwiach wejściowych albo nad kominkiem, i – co najważniejsze – będzie stworzona własnoręcznie przez ciebie!

Po drugie, wśród naszych inspiracji znalazły się piękne, minimalistyczne zaproszenia na świąteczne przyjęcie. Wystarczy tekturowy papier i materiały do tworzenia ozdób techniką quilling, a z łatwością wyczarujesz przepiękne zaproszenia dla swoich najbliższych! Możesz także stworzyć wyjątkowe zawieszki do prezentów, które oczarują zaproszonych gości. Papierowe paski do quillingu znajdziesz w ofercie happenings.pl

quilling ozdoby świąteczne
Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 137

Wszystkie opinie
profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

profile photo

Fabian Pawlik

23 października 2023

Super sklep, ogromny wybór na każdą okazję i przemiła obsługa.

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.