Happenings Logo
Uszczelniacz do balonów z helem - Jaki wybrać i jak go użyć?

Uszczelniacz do balonów z helem – Jaki wybrać i jak go użyć?

Data: 18 czerwca 2020

Kategorie:

ImprezaInspiracje

Żel uszczelniający do balonów może przedłużyć ich unoszenie w powietrzu nawet o kilkanaście dni! Warto jednak wiedzieć do jakich balonów stosować uszczelniacz, ile go dodać, jak nadmuchać taki balonik helem, w jakich warunkach balon będzie unosić się najdłużej.

Zacznijmy w pierwszej kolejności od samych uszczelniaczy.

Na rynku są dwie wiodące marki w tym temacie. Jedna pochodzi ze Stanów i nazywa się HI-FLOAT. Druga natomiast pochodzi z Rosji, a jej marka to FLY luxe. Przetestowaliśmy obie z tych marek. Czas unoszenia się takiego samego balonika w tych samych warunkach był niemalże identyczny. Delikatna przewaga żelu HI-FLOAT. Może przy innych warunkach sprawa wyglądałaby inaczej, sprawdzimy to w wolnym czasie. Jeden i drugi żel spełnia swoją funkcję tak samo tj. uszczelnia hel w balonach lateksowych. Dlatego wybór żelu to raczej wybór butelki o konkretnej pojemności. HI-FLOAT i tutaj wypada dużo lepiej, jest bodajże dostępny w 4 różnych wariantach pojemności. Im większa pojemność, tym więcej żelu, a im więcej żelu tym więcej balonów uszczelnimy.

Trzeba liczyć, że na balonik potrzeba około 2-4ml żelu. Wszystko zależy od ich wielkości.

Do jakich balonów stosujemy uszczelniacz?

Muszą to być koniecznie balony lateksowe. Z natury hel w balonach foliowych utrzymuje się od 3 do nawet 30 dni. W zależności od wielkości balonika oraz jego gramatury i kształtu. W przypadku balonów lateksowych sprawy mają się nieco inaczej. Do tych właśnie baloników powinniśmy stosować żel uszczelniający. Zacznijmy może od balonów które się do tego nie nadają. Są to wszystkie balony poniżej 9″. Po dodaniu żelu może się okazać, że balonik będzie za ciężki i w ogóle się nie uniesie. Natomiast sam hel w takich balonach ulatnia się po 2-3 godzinach.

 • Balony lateksowe 10-12″ dodajemy jedynie kroplę żelu.
 • Balony 14″ dodajemy 2 krople.
 • Balony 16″ dodajemy 3 krople.

Żel aplikujemy w następujący sposób:

 1. Końcówkę tubki wsadzamy przez otwór balonika kierując ją do jego górnej ścianki.
 2. Następnie delikatnie naciskamy tubkę kontrolując palcem czy w baloniku jesteśmy w stanie wyczuć kroplę, dwie, lub trzy.
 3. Wyciągamy końcówkę naszego uszczelniacza i rozmasowujemy nasz uszczelniasz w balonie.
 4. Masujemy balon w taki sposób, żeby uszczelniasz pokrył całą jego zawartość w środku, pomijamy jedynie otwór który w końcowym etapie zawiązujemy na supeł.
 5. Żel w balonie powoli sztywnieje, dlatego po odczekaniu 2-3 minut powinniśmy napełnić nasz balon (starajmy się nie robić tego ani przed, ani po upływie tego czasu).
 6. Ostatni etap to wpuszczenie helu do balona. Balon pompujemy do momentu aż zauważymy, iż z balonika robi się gruszka. Wtedy przestajemy pompować i zawiązujemy końcówkę balonika. Pamiętajmy o ładnej wstążce i ewentualnym ciężarku 🙂

Aplikujemy żel do balonika. Palcami chwytamy za jego czubek tak żeby wyczuć końcówkę aplikatora, po czym wciskamy 1 tubkę z żelem.

Jak stosować żel uszczelniający
Zastosowanie żelu uszczelniającego do balonów

Rozmasowujemy balonik, tak żeby pokryć żelem każdą jego ściankę. Żelu nie aplikujemy jedynie przy końcówce balonika.

Następnie po odczekaniu 2-3 minut za pomocą pistoletu, lub końcówki butli z helem napełniamy nasz balonik. Warto sprawdzić czy ciśnienie w butli jest odpowiednie.

Jak używać żel do balonów
Jak żelować balony

Dmuchamy balon do momentu aż zacznie się robić z niego gruszka. Balon musi być okrągły, a nie gruszkowaty. Wygląda to dużo estetyczniej oraz balon nie powinien pęknąć.

Im więcej żelu, im większy balon, tym hel utrzyma się dłużej. Standardowo w balonach 10-12″ są to 2-3 dni w zależności od warunków. Baloniki powoli będą się kurczyć, aż całkowicie opadną.

Przy dużej objętości helu w balonie, taki balonik może utrzymać się nawet kilkanaście dni. Do tego potrzebne są odpowiednie warunki.

Nie zaleca się trzymanie balonów:

 • na dużym słońcu, guma parcieje.
 • w pomieszczeniu klimatyzowanym, hel się spręża, a sam balon kurczy.
 • w miejscu o zmiennych warunkach atmosferycznych.

Bezpieczeństwo podczas aplikowania żelu do balonów

W celu zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się stosowanie okularów lub okularów ochronnych podczas pompowania balonów, aby uniknąć kontaktu z oczami. Jeśli żek zetknie się z okiem, spłucz wodą przez kilka minut. Jeśli podrażnienie nie ustępuje, skonsultować się z lekarzem.

Uwaga producenta HI-FLOAT. Żel HI-FLOAT został zaprojektowany do pracy w balonach, które są trzymane w pomieszczeniu, w kontrolowanym klimacie, z włączoną nagrzewnicą lub klimatyzatorem. Balony traktowane przez HI-FLOAT, które są trzymane na zewnątrz, w wilgotnym otoczeniu lub w miejscach niekontrolowanych klimatycznie, mogą nie unosić się przez dłuższy czas.

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 138

Wszystkie opinie
profile photo

Krzysztof Markowski

28 czerwca 2024

Polecam

profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.