Happenings Logo
Balony – Wielkość wyrażona w calach, ile to cm? Jak mierzyć balony? Happenings

Balony – Wielkość wyrażona w calach, ile to cm? Jak mierzyć balony? Happenings

Data: 25 czerwca 2020

Balony, a raczej opakowania w których się znajdują, często opisywane są w nietypowy sposób. Oznaczenia te zazwyczaj tyczą się: kodu produktu, koloru oraz wielkości. Na tym ostatnim chcielibyśmy się skupić. Jeden z producentów o nazwie BELBAL na każdej etykiecie wraz z kodem EAN umieszcza oznaczenie np. B75. W ten sposób opisuje ile balon ma cali. Jednakże końcówka 75 wcale nie oznacza 7,5″ , jest oznaczeniem producenta i w tym konkretnym przypadku oznacza 10″. B85 – 12″ B105 – 14″.

Warto pamiętać, że 1 cal (1″) równa się odpowiednio 2,54cm. Jak widać producent BELBAL stosuje inną metodę.

Inne oznaczenia balonów 160, 320, 450 itp.

 

Te oznaczenia zarezerwowane są dla konkretnych balonów – podłużnych. Nazywane również balony do modelowania, balony do skręcania. Często spotykane podczas festynów. Tego typu oznaczenia stosują między innymi takie firmy jak Qualatex oraz Gemar. Przykłady:

  • Balon 160 oznacza – 1″ to grubość , 60″ to długość. W centymetrach wyrazimy to w następujący sposób 2,54cm x 152,4cm zaokrąglając 2,5cm na 150cm.
  • Balon 320 oznacza – 3″ to grubość, 20″ to długość. W centymetrach wyrazimy to w następujący sposób 7,62cm x 50,8cm zaokrąglając 7,5cm na 50cm.
  • Balon 450 oznacza – 4″ grubości, 50″ długości.W centymetrach wyrazimy to w następujący sposób 10,16cm x 127cm zaokrąglając 10cm na 125cm.

Oznaczenie 160Q oznacza 1″ grubości x 60″ długości, Q to oznaczenie marki Qualatex.

 

Cale na cm – nie zawsze balon 12″ równa się innemu balonowi 12″

 

Tak jak wyżej opisaliśmy różni producenci stosują różne oznaczenia. Niektórzy z nich jak Gemar na balonach lateksowych o klasycznym kształcie podaje informacje cale = cm. Warto mieć na uwadze jednak inną ciekawą rzecz. Nawet jeżeli producent zastosuje standardowe oznaczenie w calach równe konkretnej wielkości w centymetrach to przez swój kształt, grubość gumy, balon dla przykładu 12″ (ok. 30cm) firmy Gemar będzie mieć troszeczkę inną wielkość niż balon 12″ (ok. 30cm) firmy Belbal. Jeden i drugi balon może wyglądać podobnie, być np. w tym samym kolorze o tym samym pastelowym odcieniu. Wszystko przez zastosowanie innych materiałów oraz techniki procesu tworzenia takiego balona, każdy producent robi to według swojego know how.

Balony - Wielkość wyrażona w calach, ile to cm? Jak mierzyć balony? Happenings
Balony - Wielkość wyrażona w calach, ile to cm? Jak mierzyć balony? Happenings

Balony foliowe – wielkości podawane przed nadmuchaniem

 

Często zdarza się, że w opisie balonika widzimy informację 44x123cm. Mamy wrażenie, że nadmuchany przez nas balon będzie właśnie w podanych wymiarach. Nic bardziej mylnego! Zazwyczaj ten wymiar oznacza balon foliowy przed nadmuchaniem i tyczy się balonów foliowych dmuchanych powietrzem o nieregularnych kształtach.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani jakiej wielkości będzie nasz balon, czy 10″ rzeczywiście odpowiada 25cm, warto zapytać sprzedawcę w sklepie. Podobnie w przypadku wielkości balonów foliowych o nieregularnych kształtach wyrażonych bezpośrednio w centymetrach. Może się okazać, że balon został zmierzony przed napompowaniem, na płasko. Zapytajmy! To nic nie kosztuje, a może nam pomóc w określeniu rzeczywistej wielkości balonika.

Na sam koniec zostawiliśmy opisy typu 12″ – 30/35cm , 13″ prawie 40cm!
Jeżeli w opisie balonika jest “12” – 30-35cm”regularny kształt balonika ma rzeczywiście 30cm. Balonik można napompować do 35cm. Guma jest na tyle rozciągliwa, że balonik uzyska 35cm, kształt będzie natomiast nieregularny, gruszki. Wygląda to mało estetycznie oraz występuje większe prawdopodobieństwo pęknięcia takiego balona.

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.