Happenings Logo
Piniata na urodziny dla chłopca i dziewczynki

Piniata na urodziny dla chłopca i dziewczynki – jaką wybrać?

Data: 24 lipca 2020

Kategorie:

Inspiracje

Co to jest piniata i do czego służy?

Piniata jest formą dekoracji imprezowej. Może występować w różnym kształcie z wizerunkiem bohatera z bajki, zwierzaczka, lub ciekawego przedmiotu. Zazwyczaj służy jako atrakcja podczas przyjęcia urodzinowego. Chyba nie ma nic ciekawszego jak “zniszczenie” “rozwalenie” “zepsucie” czegoś przez naszą pociechę przy naszym pozwoleniu. W tym całym szaleństwie jest jeszcze więcej szaleństwa bo po owym zniszczeniu z piniaty wypadną słodycze. Przyjemne z pożytecznym – taką rolę spełnia piniata! Warto jednak pamiętać, że do rozbicia piniaty potrzebujemy odpowiedniego kija.

Czy zawsze musimy rozbijać piniatę?

Nie zawsze, nie jest to regułą tym bardziej, że niektóre piniaty są bardzo małe i ciężko nam będzie wsypać do nich cukierki a co dopiero rozbić. Dodatkowo jeżeli nasze dziecko jest w wieku 1-3 może lepiej oszczędzić mu kłopotu. Podarujmy piniatę z której dziecko samo wydobędzie cukierki, wsadzając rączkę przez dziurę bez rozbijania piniaty.

Jaka piniata dla dziewczynki, jaka dla chłopca?

Powinniśmy się skupić na upodobaniach naszego dziecka lub kolorystyce. Jeżeli mamy dziewczynkę która kocha kucyki, piniata jednorożec idealnie zda egzamin i przypadnie do gustu naszej córce. W przypadku chłopca może to być rakieta, dinozaur, postać z bajki. Wszystko zależy od wieku oraz pasji. W momencie gdy nie jesteśmy przekonani, sugerujmy się kolorami. Wszystko w jasnych różowych odcieniach jest przypisane do dziewczynki, kolory niebieskie – błękitne odnoszą się do chłopca.

Impreza tematyczna a piniata – świetnym pomysłem jest dobieranie dekoracji do siebie. Kiedy idziemy w kierunku imprezy tematycznej np. kosmos – polecamy piniatę rakieta. Impreza kotki – piniata kotek. Impreza piłka nożna – piniata piłka. Jako sklep mamy bardzo szeroki wybór piniat i na pewno znajdzie się coś ciekawego co przykuje waszą uwagę a przy tym idealnie wpasuje się do imprezy.

Piniata dla dzieci

Jak samemu zrobić piniatę?

Do zrobienia piniaty będziemy potrzebować różnych akcesoriów między innymi:

  • klej vicol
  • klej do tapet
  • gazety
  • nożyczki
  • sznurki
  • serpentyny
  • bibułę/krepinę
  • balonik
  • sznurek

Zacznijmy od balonika. Dobierzmy odpowiedni rozmiar im większy balon tym większa będzie nasza piniata. Balonik dmuchamy po czym obtaczamy go namoczonymi w kleju do tapet gazetami.
Klej do tapet rozdrabiamy z wodą. Balonik możemy przywiązać do sznurka, lub umieścić go na patyczku. Będzie nam łatwiej doklejać gazety. Tak przygotowaną całość zostawiamy na 48 godzin. Balonik usuwamy z środka i pozostawiamy samą formę. Następnie w formie robimy małe otwory pod sznurek. Jest to istotny element, gdyż pomoże nam zawiesić piniatę. Teraz za pomocą nożyczek nacinamy bibułę w odpowiedni sposób tworząc serpentyny i przyklejamy je wikolem do piniaty. Do środka dajemy serpentyny oraz bibułę zamykając tym samym otwór piniaty.

Jak widzicie, stworzenie nawet tak prostej piniaty o owalnym kształcie to proces złożony wymagający czasu, dostępności do ww. artykułów i odpowiednich predyspozycji. Plusem zrobienia takiej piniaty samemu teoretycznie jest mniejszy koszt, pod warunkiem, że mamy dostęp do połowy tych rzeczy. Jeżeli we wszystko musimy się zaopatrzyć niestety, ale stworzenie takiej piniaty wyjdzie jeszcze droższej niż jej zakup.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszych piniat w kategorii: piniaty na urodziny

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 10 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 100zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

Średnia Ocen: 4.7

Liczba Ocen: 138

Wszystkie opinie
profile photo

Krzysztof Markowski

28 czerwca 2024

Polecam

profile photo

Piotr M.

28 marca 2024

profile photo

Joanna Kuczynska

29 stycznia 2024

Z czystym sumieniem mogę dać 5/5 gwiazdek, sprzedający rzetelny, miły, bezproblemowy, gotowy do pomocy i współpracy. Gdyby wszyscy tacy byli zakupy online byłyby zdecydowanie lepsze i bezpieczniejsze. Szybka reakcja na kontakt, wszystko załatwione w mgnieniu oka, towar spakowany bezpiecznie i zgodny z opisem. Bardzo polecam zakupy od happenings.

profile photo

Kamil Herbert

28 grudnia 2023

Super sklep, bardzo sympatyczna i pomocna Pani z obsługi.

profile photo

Madelaina Zmudka

14 grudnia 2023

Wspaniała obsługa!! Pani przemiła, pomocna, uśmiechnięta i bardzo cierpliwa! ;)) dziękuję ślicznie za taką cudowną obsługę ;))

Happenings © 2015 - 2024. All Rights Reserved.