Kategorie

Szukaj na blogu

I Komunia Święta 2021 - Sakrament, impreza, dekoracje, w pigułce - Happenings.pl

Opublikowany: 2021-04-29 14:36:11
Kategoria: Inspiracje

I Komunia Święta 2021 - Sakrament, impreza, dekoracje, w pigułce - Happenings.pl

Komunie przez bardzo długi czas stały pod znakiem zapytania, wszystko za sprawą panującej na całym świecie pandemii. Od nie dawna wiadomo, że komunie się odbędą, w trochę innej formie niż zazwyczaj, ale dalej w charakterze sakramentalnym. Zostały one bardziej rozłożone w czasie, w okresie 3 kolejnych miesięcy z ustaloną liczbą dzieci w kościele.

I Komunia Święta to czas szczególny, dla dziecka jak i jego rodziców.

Pierwsza eucharystia przez dzieci przyjmowana jest podczas mszy świętej. Zaczyna się od zgromadzenia wszystkich obecnych przed kościołem. Proboszcz parafii wita przed nim zgromadzonych. Następnie dzieci proszą swoich rodziców o błogosławieństwo. Rodzice wykonują znak krzyża na czołach swoich pociech. Proboszcz kropi zgromadzonych wodą święconą, po czym następuje procesyjne wejście do kościoła.

W kościele składane są dary, a po nich następuje sakramentalne udzielenie eucharystii. Najpierw przystępują dzieci, dopiero po nich reszta zgromadzonych. Całość ceremonii kończą podziękowania dzieci. Po końcowy błogosławieństwu, zgromadzenie mogą się rozejść.

I Komunia Święta sakrament

Impreza komunijna w domu czy w restauracji?

Po kościele przyszedł czas na małą imprezkę. Aktualnie musimy śledzić dziennik ustaw, a w nim określone zasady odnoszące się do reżimu sanitarnego. Tutaj pojawia się wątek imprez. Na dzień dzisiejszy imprezy nie mogą być organizowane. Możemy się gromadzić, ale jedynie do 5 osób z poza gospodarstwa domowego. Od 15 maja ma się pojawić możliwość tworzenia imprez do 25 osób w przestrzeni otwartej. Natomiast od 29 maja do 50 osób w pomieszczeniach. Co to oznacza w praktyce. Jeżeli I Komunia Święta naszego dziecka wypada w czerwcu, możemy ją zorganizować przy większej liczbie osób w restauracji. Do końca maja, w zależności od wyżej wymienionych dat, powinniśmy się zastanowić, gdzie możemy wyprawić imprezę oraz do ilu osób.

Jakie dekoracje komunijne na 2021 rok?

Przejdźmy teraz do najciekawszej naszym zdaniem części, czyli jak umilić naszemu dziecku oraz naszym bliskim, ten czas wyjątkowy czas.

Generalnie schemat co roku pozostaje ten sam tj. dużo bieli oraz złota. Symbole charakterystyczne dla komunii, które powinny znaleźć się na naszych dekoracjach to przede wszystkim: IHS, Kielich, Winogrono, Biblia, Gołąbek. Jest cała masa dodatków w postaci: balonów, serwetek, bieżników na stół, winietek, topperów do ciasta, itd. zawierająca tego typu symbole w podanych barwach.
Popularny w tym roku są w szczególności gotowe zestawy komunijne, którymi spokojnie udekorujemy nasze pomieszczenie/mieszkanie.

Dekoracje komunijne 2021

Jeżeli myślimy o stylu, zazwyczaj jest on bardziej glamour niż boho. Warto zastanowić się jednak nad nowym trendem, zaczerpniętym ze ślubów, "greenery". Jest to styl w którym bardzo ważną rolę odgrywa kolor zielony. Warto więc przełamać kolory bieli i złota, trzecim kolorem, zielonym. W zasadzie najlepiej jeżeli będzie to ciemna zieleń, butelkowa, oliwka. Możemy poszukać czegoś z dodatkiem liści eukaliptusa oraz bukszpanu. Dodanie koloru zielonego w tym przypadku pięknie kontrastuje i nadaje kolorytu całości aranżowanego pomieszczenia.

Wymieniliśmy kilka dekoracji na które warto postawić. Na naszej stronie w dziale dekoracje komunijne https://happenings.pl/dekoracje-na-komunie znajdziecie Państwo wszystko co może być potrzebne w tym, jakże ważnym dniu Państwa dziecka.

 

 

Potrzebujesz pomocy?