Happenings Logo
Jak zaoszczędzić na komunii? I Komunia Święta koszt

Jak zaoszczędzić na komunii? I Komunia Święta koszt

Data: 3 maja 2019

Na pewnym etapie życia każdego rodzica dziecko kończąc 8, 9 lat przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej.
Wychowywane w wierze katolickiej, komunia jest nieuniknioną sprawą. Jest to przyjęcie Eucharystii czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.
Oprócz samej ceremonii Komunia jest nie tylko ważnym wydarzeniem dla parafii i rodzin dziecka, ale również wiąże się z pewnymi kosztami.
Na tych kosztach chcielibyśmy się zatrzymać i szerzej opisać co jako rodziców dziecka nas czeka.

Ubranie dla dziewczynki czy chłopca to pierwszorzędna rzecz na której powinniśmy się skupić. Ubiór powinien być elegancki i nawiązujący do tradycji. Pamiętajmy o tym, że prawdopodobnie nasze dziecko założy taki strój tylko raz w życiu, więc nie skupiajmy się na bujnych sukniach czy wypasionych garniturach.

Jaki prezent dla dziewczynki/chłopca na komunię?

Przede wszystkim nie dajmy się ponieść emocją. Pierwszym kosztem który nam przyjdzie do głowy zaraz po ubiorze jest oczywiście prezent. Znamy nasze dziecko jak nikt inny, więc nie
powinien to być dla nas jakikolwiek problem w kupieniu prezentu na komunię dziewczynce czy chłopczykowi. Darujmy sobie quady, pieski, telewizory z konsolami.
Nie ma co pertraktować z naszymi pociechami, jeżeli one mają takie pragnienia, a nas najzwyczajniej w świecie na nie nie stać, bądź uważamy je za niestosowane, podarujmy coś skromnego, przydatnego i z czego dziecko na pewno będzie ucieszone. Mogą to być: skromna biżuteria dla dziewczynki czy rower dla chłopca. Nie ma sensu dawać pieniędzy 8-9 latkom,
dzieci w tym wieku raczej nie są świadome na co przeznaczyć otrzymaną gotówkę. Pieniądze zostawmy na pokrycie organizacji przyjęcia.

Planujmy nasze wydatki z głowa!

Jeżeli mamy już wybrany prezent, zajmijmy się organizacją imprezy. Pierwsza sprawa, liczba gości. Jeżeli zaprosimy do około 15-20 osób i warunki nam na to pozwalają zorganizujmy przyjęcie komunijne w domu.
Możemy tak zrobić przy mniejszej liczbie gości jeżeli również warunki i czas zorganizowania nam na to pozwala. Naturalnie koszt się zmniejszy bo i lokal kosztuje. Ile? To zależy od podawanych dań, samej restauracji, czasu tam spędzonego i liczby gości. Liczymy te kwotę 150-250zł od osoby. Oczywiście jeżeli wynajmujemy cały lokal tylko i wyłącznie dla siebie, ten koszt znacznie pójdzie do góry.
Zastanówmy się co będzie dla nas lepsze. Jedno i drugie przyjęcie przecież będzie skromne, więc jeżeli mamy miejsce w mieszkaniu, wystarczy tylko ładnie posprzątać.
Gotowanie na własna rękę czy catering?
Wszystko zależy od 2 czynników, tego czy mamy czas na gotowanie, oraz tego czy potrafimy gotować. Jeżeli brakuje nam czasu, lub nasze umiejętności kulinarne nie są najlepsze, naturalnie zamówmy catering. Oczywiście mówimy o przyjęciu w domu. W restauracji zamówmy jedzenie z wyprzedzeniem 2 dania, ciasto i ewentualny alkohol.

Dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą

Dekorowanie sali na komunię

Etap prezentu mamy zakończony, etap gości oraz lokalu również, przychodzi więc czas na . Jak dekorować i jakie dekoracje sprawdzą się najlepiej?
dekoracje komunijneDo dekorowania pomieszczenia na komunię nie potrzebujemy florysty ani też większych umiejętności manualnych. Jedynie musimy użyć wyobraźni i dopasować do siebie artykuły dekoracyjne co nie jest trudne.
Większość kolorów jest w bieli z dodatkiem złota lub też srebra. Nimi będziemy operować. Jeżeli mamy piękną zastawę, a przyjęcie organizujemy w domu/lokalu wykorzystajmy to. Jeżeli przyjęcie organizujemy w ogrodzie, polecamy przede wszystkim jednorazowe naczynia papierowe. Są naprawdę śliczne i niedrogie np: kubeczki ze złotymi brzegamitalerzyki ze złotymi brzegami.
W bardzo prosty i łatwy sposób możemy przyozdobić nasz stół bieżnikiem komunijnym, girlandami perłowymi, świeczkami oraz samymi serwetkami przy talerzach. Dekoracje na komunię to również balony, banery podwieszane, rozety oraz pompony. Ok, ile więc to wszystko może nas kosztować? Nie mniej niż 100, i raczej nie więcej niż 300zł. Dużo? Uważamy, że nie! Tym bardziej, że jest to najtańsza i chyba najprzyjemniejsza część wydatków komunijnych :)

Uwaga! Mamy dla Was super okazję rabat 5% w okresie maj-czerwiec na wszystkie nasze dekoracje komunijne! Wpisz kod w koszyku: KOMUNIA i otrzymaj 5% zniżki na wybrane produkty :)

Newsletter Happenings

Zapisz się do newslettera

I odbierz 50 zł na pierwsze zakupy*

* Rabat jest jednorazowy, obejmuje wszystkie produkty i jest ważny przy zakupach za min. 400zł.

 

Po kliknięciu w przycisk „Dołącz” otrzymasz wiadomość potwierdzającą zapisanie się do newslettera. W celu dokończenia procesu subskrypcji prosimy o kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości.

google-logo

Doskonała

Na podstawie 125 opinii

Grzegorz Nowak

2023-02-16

Swoją opinią chciałbym pochwalić przedewszystkim podejście do klienta. W czasach gdzie wszędzie wymagana jest kompleksowa obsługa i kontakt z klientem niestety nie jest to takie oczywiste. W przypadku happenings firma wychodzi na przeciw oczekiwaniom klienta. O wszystkim informują i próbują znaleźć rozwiązanie. Zaproszenia oraz winietki bardzo starannie wykonane. Paczka starannie zapakowana i przygotowana na kurierów (fanów piłki nożnej). W skrócie - Polecam.Pozdrowienia dla całej ekipy Happenings 😀

Tomasz Szczypiorowski

2022-09-15

Doradztwo rewelacja

Aneta Januszek

2022-09-06

Super miejsce Znajdziesz tu na każdą okazję dla każdego coś pięknego:) Balony jako dodatek do prezentu PETARDA POMYSŁ Polecam

Happenings © 2015 - 2023. All Rights Reserved.